Gönüllü kadınlar maske üretiyor

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bulunan kurslara katılan 20 kadın, gönüllü olarak mesai yapıp kamu kurum ve kuruluşları için günde bin maske üretiyor

ABONE OL
GİRİŞ 28.03.2020 13:27 GÜNCELLEME 28.03.2020 13:27 EKONOMİ
Gönüllü kadınlar maske üretiyor
Gönüllü kadınlar maske üretiyor

Aksaray'ın Gülağaç ilçesinde gönüllü kursiyerler, yıkanabilir koruyucu maske üretimine başladı. Gülağaç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bulunan kurslara katılan 20 kadın, kamu kurum ve kuruluşları için günlük, yıkanabilir bin koruyucu maske üretiyor.

 

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Uzun, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının hemen ardından maske üretimine yönelik altyapı çalışmalarını hızlıca tamamlayarak üretime başladıklarını söyledi. Uzun, 2 kursta günlük bin maske ürettiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bu virüse karşı vatandaşların dirençlerini artırmak ve daha fazla yayılmasını önlemek adına maske üretmeye başladık. Gelen siparişleri yetiştiremedik. İkinci kursumuzu açtık. Her iki kursumuzda 20 kadın maske yapmaya devam ediyor. Günlük ortalama bin maskeyi üretiyoruz. Kumaşımız elyaf cinsinden. Günlük kullanıldıktan sonra tekrar yıkanıp kullanılabilir."

 

Kursiyer Emine Teymen ise vatandaşların sağlığı için kursiyerlerle birlikte maske üretimine başladıklarını söyledi.Kursiyer Birsen Teymen de yıkanabilir maskeler ürettiklerini, talebin çok olduğunu, yetişmeye çalıştıklarını bildirdi.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR