Haluk Bayraktar'tan yerli solunum cihazı açıklaması

Baykar CEO'su Haluk Bayraktar, dört yerli şirket ortak üretim yaparak iki ay içinde Sağlık Bakanlığı için 5 bin solunum cihazı üreteceğini açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 31.03.2020 17:00 GÜNCELLEME 31.03.2020 17:21 EKONOMİ
Haluk Bayraktar'tan yerli solunum cihazı açıklaması
Haluk Bayraktar'tan yerli solunum cihazı açıklaması

Türkiye virüs salgınına karşı adeta seferberlik ilan etti. Kamu özel sektör ölümcül virüsü en zararla atlatmak için kolları sıvadı.

 

Bu doğrultuda corona virüs vakalarının hızla artmasıyla acil ihtiyaç haline gelen solunum cihazları için düğmeye basıldı. Dört yerli şirket ortak üretim yaparak iki ay içinde Sağlık Bakanlığı için 5 bin solunum cihazı üreteceğini açıkladı.

Haluk Bayraktar'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

 

"Bu cihazın muadilinin yaklaşık 20 bin euro olduğu belirtiliyor. Yerli olarak ise şu anda yaklaşık 6 bin 500 dolara üretilebilmesi mümkün. İlk etapta nisan ayının ortasına kadar 1000 adet yerli solunum cihazının teslimatı yetiştirilmeye çalışılıyor. Hedef 2 ay içerisinde 5 bin yerli solunum cihazını Sağlık Bakanlığı'na teslim etmek."

Selçuk Bayraktar ilk prototipi paylaşmıştı

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, yerli solunum cihazının ilk prototipini sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmıştı.

ETİKETLER

YORUMLAR 49 TÜMÜ
 • İcraat lazım 2 ay önce Şikayet Et
  Sizi gıptayla izliyorum.. ve tebrik ediyorum.. Paraya takılmayın Türkiye istediğinde neler yapacağını görün.. içinizdeki ruhu hissedin.. Bu iş büyür ihracata gider ve marka oluruz ülkem kazanır..
  Cevapla
 • Coşkun 2 ay önce Şikayet Et
  Tebrikler türkiye adına sizi alkışlıyorum
  Cevapla
 • Gurbetci AK-BOZ KURT 2 ay önce Şikayet Et
  Sayin Turkiye Cumhuriheti hizmetkarlari. Ulkelerde 2 veya 3 haftada 8000 can alan bu silah virusu 2 ayda ulkemizde 500 000 i gecebilir. Ve 5000 gercekten cok ama cok az. Fabrika binalari cogaltilip gelistieilmeli. Bu uretimin yuzde 90 i makinalar tarfindan yapilmali ve kalan yuzde 10 ise ozel maskeler kiyafetlerle hizmet etmeli.
  Cevapla
 • Türküngücü 2 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun işte vatan evlatları vatan hainlerine duyrulur chp ye duyrulur
  Cevapla
 • Kamil 2 ay önce Şikayet Et
  Ayda 2.500 bu nüfus için az sayılır.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR