Kuyumculardan koronavirüse karşı yeni önlem!

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bazı oda üyelerinin tezgahların üzerine koruma paneli yaptırdığını belirterek, bunun diğer kuyumculara da örnek olması açısından önemli bir uygulama olduğunu ifade etti.

ABONE OL
GİRİŞ 12.04.2020 12:07 GÜNCELLEME 12.04.2020 13:23 EKONOMİ
Kuyumculardan koronavirüse karşı yeni önlem!
Kuyumculardan koronavirüse karşı yeni önlem!

Çavuşculu, yazılı açıklamasında, hükümetin aldığı Kovid-19 önlemleri ve ekonomik destek uygulamaları ile yapılması gerekenler konusunda Oda üyelerine bilgilendirme yaptıklarını bildirdi.

 

 

Koronavirüse karşı kuyumcular olarak aldıkları tedbirlere değinen Çavuşculu, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda bazı üyelerimizin Kovid-19'dan korunmak için dükkanlarında tezgahlarının üstüne yaptırdıkları koruma panelleri yerinde ve kullanışlı bir uygulama oldu. Bizler müşterilerimizle yakın mesafelerden çalışıyoruz. Bu anlamda nefes, öksürük-aksırık esnasında ortama saçılan damlacık ve partiküllerin engellenmesi açısından bu paneller önemli bir koruma sağlıyor."

 

 

Çavuşculu, sağlık açısından kritik bir öneme sahip bu önlemin kendilerine ve müşterilere güven verdiğinin altını çizerek, bu uygulamanın diğer üyelere de örnek olmasını istedi.

Dükkanlarında sosyal mesafe, eldiven ve maske uygulamasına, antiseptik sıvılarla el temizliği ve hijyen kurallarına da çok dikkat ettiklerini belirten Çavuşculu, "İşyerimizin temizliğine de özen gösteriyoruz. Dezenfeksiyon işlemi gün içerisinde etkin bir şekilde devam ediyor. Bu süreçte tüm esnaf ve sanatkarlarımızın kurallara sıkı sıkıya uyması gerekiyor. Alınan tedbirlere riayet edersek, salgından inşallah en az zararla kurtuluruz." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Başkan çalışma günlerini haftada 2gune düşürmesi lazım her yerde var Ankara'da malesef
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  bu dönemde altin alan varmi ya
  Cevapla
 • Sıradan Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Güvenli liman diye en çok yatırım yapılan Altın olduğunu ve bu belirsizlik dönemo devam ettiği sürece altına yatırımın devam edeceğini hatırlatırım
  Cevapla
 • birkıssadanbinhisse 1 yıl önce Şikayet Et
  bence kuyumcular döviz birolarindaki gibi tezgahlarinin ustunu o sekilde kursun gecirmez yapsinlar boylece soygun riski azalir
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR