Salda Gölü'nden 24 saat canlı yayın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca, Burdur'daki Salda Gölü'nde koruma çalışmalarının takip edilebilmesi için bölgeye kurulan kamera sistemi ile 24 saat canlı yayın yapıldığı açıklandı.

ABONE OL
GİRİŞ 26.04.2020 13:37 GÜNCELLEME 01.05.2020 15:36 EKONOMİ
Salda Gölü'nden 24 saat canlı yayın
Salda Gölü'nden 24 saat canlı yayın

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Ülkemizin cennet köşelerinden Salda Gölü’nün korunması, koruma çalışmalarımızın da vatandaşlarımızca anbean takip edilebilmesi için bölgeye kurduğumuz kamera sistemiyle 24 saat canlı yayın yapıyoruz" denildi. Yayının, 'https://www.saldagolu.gov.tr/csb2/kamera2.html' adresinden izlenebileceği kaydedildi.

 

 

BAKAN KURUM DAHA ÖNCE ŞUNLARI SÖYLEMİŞTİ:

 

 

İlk etapta, Salda Gölü'nde plansız, çarpık yapılaşmaya, gölün bilinçsizce kullanımına son verdiklerine işaret eden Kurum, gölün kıyısına otomobil girişini yasakladıklarını, gölü kamp ve karavan görüntülerinden kurtardıklarını, biriken çöp yığınlarını da ortadan kaldırdıklarına değindi.

Bilim insanlarıyla çalışarak projede gölden 800 metre mesafede sökülür takılır, doğayla uyumlu ahşap malzeme kullandıklarına dikkati çeken Kurum, şu bilgileri verdi:

"Bunların dışında herhangi bir yapılaşmaya müsaade etmiyoruz. Bir gram çimento, bir gram asfalt dökülmeyecek, tek bir çivi dahi çakılmayacak. Doğa koruma hassasiyetimizi en üst düzeyde tutmak adına, Salda Gölü Proje Alanı'na 7 gün 24 saat esasına göre çalışan kamera sistemi kuracağız. Böylelikle dileyen vatandaşlarımız, istedikleri her an projemizi internet ortamında izleyebilecekler."

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 8 TÜMÜ
 • Kamil 3 ay önce Şikayet Et
  Cehape ye inat Millet Bahçesinide yapın.
  Cevapla
 • Deli 3 ay önce Şikayet Et
  Elin Avrupalısı bu tip yerleri doğaya uygun tasarımlarla insanın hizmetine sunmuş,lakin bizde bu tip yerleri genelde istismar ederler Örnek CHP li bodrum belediyesi sahilleri Beton mezarlığına çevirdi
  Cevapla
 • Neoturk 3 ay önce Şikayet Et
  Bizim Vatanin bekicileride anca Badanali Üstküdar apatmani dikerler, sonra yalalari temizliyoruz diye Propaganda yaparlar
  Cevapla
 • Eren 3 ay önce Şikayet Et
  Gölü yıllardır Korumakta geç kalındı ... Aga
  Cevapla
 • Bozkurt 3 ay önce Şikayet Et
  Allah rızası için hiç bir şey yapmayın.burakin doğa kendi işini yapsın.yeterince zarar verdiniz göl göl olduğuna pişman oldu.bu kaçıncı kıyım
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR