'Made in Türkiye' damgalı güneş panelleri üretim bandından iniyor

Yenilenebilir enerji teknolojilerinin yerlileştirilmesi için önemli bir adım olan "Made in Türkiye" damgalı güneş panellerinin bugün üretim bandından indirileceği bildirildi.

ABONE OL
GİRİŞ 19.08.2020 12:43 GÜNCELLEME 19.08.2020 12:57 EKONOMİ
'Made in Türkiye' damgalı güneş panelleri üretim bandından iniyor
'Made in Türkiye' damgalı güneş panelleri üretim bandından iniyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacak Türkiye'nin ilk ve tek tam entegre güneş paneli üretim fabrikasına ilişkin paylaşımda bulundu.

 

 

Türkiye'de yenilenebilir enerji teknolojilerinin yerlileştirilmesi kapsamında önemli bir adım atılacağına dikkati çeken Dönmez, "'Made in Türkiye' damgalı güneş panelleri dünyanın güneşini elektriğe çevirmek için üretim bandından iniyor. Yerli kaynak, yerli teknoloji, bağımsız enerji, güçlü Türkiye." ifadelerini kullandı.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde 1,4 milyar dolarlık yatırımla kurulan ve yıllık 500 megavat güneş paneli üretim kapasitesine sahip olan Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası, 1400 kişiye istihdam sağlayacak.

 

Söz konusu fabrika, Avrupa ve Orta Doğu'nun tek tam entegre güneş paneli üretim fabrikası olma özelliğini taşıyor.

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • ünlü düşünür 8 ay önce Şikayet Et
    banttan inerde piyasada nezaman bulacagiz cin maliyla rekabet olqcakmi yoksa cin 1000 se turk malı 1300 mu olacak boron da oldugu gibi 100 ml sey 7.5 lira satilmasida absurt bir olay tabiki... 1 litre dezenfakntan 29 tl ama boron 75 tl
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR