Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından “ Oruç Reis” açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisinin yeni Navtex yayınlamaması hakkında, “Çalışma prensibi gereği ayda bir planlı bakım, personel değişimi ve sonraki görev hazırlıkları için limana dönmektedir” açıklamasında bulundu.

ABONE OL
GİRİŞ 14.09.2020 14:41 GÜNCELLEME 14.09.2020 14:44 EKONOMİ
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından “ Oruç Reis” açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından “ Oruç Reis” açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisinin yeni Navtex yayınlamaması hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi, 10 Ağustos’ta Akdeniz Demre-1 lokasyonunda sismik arama ve araştırma faaliyetlerine başlamıştı. Oruç Reis bugüne kadar söz konusu sahada 3 bin 525 km sismik veri toplama işlemini gerçekleştirmiştir. Oruç Reis çalışma prensibi gereği ayda bir planlı bakım, personel değişimi ve sonraki görev hazırlıkları için limana dönmektedir. Aylık periyotlarla ikmal ve bakım için geminin limana dönmesi her zaman gerçekleştirdiği rutin faaliyetidir. Gemi, ikmal ve bakım işlemlerinin ardından sismik arama ve araştırma faaliyetlerine devam edecektir” denildi.

 

Açıklamada, Türkiye’nin Akdeniz’de uluslararası hukuka dayanan arama ve sondaj faaliyetlerini aralıksız sürdürdüğü belirtilirken, Yavuz Sondaj Gemisinin ise halen Selçuklu-1 kuyusunda, Barbaros Hayreddin Paşa Sismik Araştırma Gemisi de Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerine devam ettiği hatırlatıldı.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Mizah 1 ay önce Şikayet Et
    Keşke Limana dönmeden önce planlı bir şekilde açıklama yapıp dönseydiniz. Böylece planlı bir eylem olduğundan kimsenin şüphesi kalmazdı. Bir sonraki sefere çıkış ve dönüş zamanını şimdiden açıklarsanız , yeniden limana döndüğünde kimse niye döndü diye sorgulamaz.
    Cevapla
  • Türkiye 1 ay önce Şikayet Et
    Beyefendi 24 eylülde ab toplanıyor . Türkiye için yaptırım yapacaklardı Rte akıllı adam işini bilir 24 eylül sonrası bomba gibi döneceğiz inşallah yadeyse kim ne konuşmuş bizim için ne önemi var.Zaten herkes yaptığı düşmanlıktan ve hainlik vaz geçmiyor birde onlar için hesap mı vereceğiz hadi lan ordan
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR