Bakan Varank'tan '300 fabrika' açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dün Gaziantep'te açılan fabrikalara ilişkin, "Türk sanayisinin gücünü yerinde görmek isteyenlere Gaziantep OSB'nin kapıları açık." ifadesini kullandı.

ABONE OL
GİRİŞ 28.09.2020 00:53 GÜNCELLEME 28.09.2020 00:54 EKONOMİ
Bakan Varank'tan '300 fabrika' açıklaması
Bakan Varank'tan '300 fabrika' açıklaması

Varank, Twitter hesabından, dün Gaziantep'te açılışı yapılan 300 fabrikayla ilgili paylaşımda bulundu.    

 

Gaziantepli müteşebbislerle gurur duyduklarını ifade eden Varank, "Resmi açılışını yaptığımız 300 üretim tesisi ülkemize hayırlı olsun. Türk sanayisinin gücünü yerinde görmek isteyenlere Gaziantep OSB'nin kapıları açık. Sehven yazılmış bir isimden koparılan yaygara yeni yatırımları gölgeleyemez." değerlendirmesinde bulundu.

Varank ayrıca, Twitter hesabından, Gaziantep'teki 300 fabrika açılışına yönelik iddialara cevap veren Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinin açıklamasını da paylaştı.

 

 

Açıklamada, söz konusu törende 300 firma içerisinde telaffuz edilen ilk kez yatırım yapan firmalarla birlikte ilave yatırım yapan firmaların da bulunduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Medyada daha önce açılışı yapıldığı belirtilen Barem Ambalaj 5. Organize Sanayi Bölgesi'nde ilave yatırım yapmış olup, açılış listesinde yazılma nedeni yapılan yeni yatırımdır. Yine medyada yer alan Çiğtuğ firmasının 5. Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırımı bulunmamaktadır. Sehven yazılmıştır." 


 

ETİKETLER

YORUMLAR -2 TÜMÜ
 • Bozok yaylası 3 hafta önce Şikayet Et
  Birgün yozgata fabrika yapmayı düşünüyoruz diye bir haber çıkar mı ne den olmasın anayasa başkanı meclis başkanı adalet bakanı başbakan yardımcısı Cumhurbaşkanı yardımcısı komisyan başkanı çıkaran yozgata bir tane fabrika yapmak çok mu zor...
  Cevapla
 • Abdurrahman 3 hafta önce Şikayet Et
  Sayın Bakan canın sağ olsun. Onlar her gün yalan dolan haberler yapıyor. Çamur atıyor. Siz 100 fabrika bile açsanız ziyanı yok.
  Cevapla
 • ufuk 3 hafta önce Şikayet Et
  daha önce açılan bir çok fabrika , siyaset gereği tekrar açıldı, maalesef...
  Cevapla
 • Bozkurt 3 hafta önce Şikayet Et
  300 fabrikada birazda Niğde bölgesine yatırım yapsanız yıllardır bekliyoruz ne gelen var ne giden
  Cevapla
 • Hasan 3 hafta önce Şikayet Et
  Nigdeliler nerede
  Cevapla
 • Hüseyin Saltan 3 hafta önce Şikayet Et
  Sayın varank sehven yazana inceleme yapın iyi niyetli olamaz
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR