Dev portakalları görenler şaşkın! Tanesi 4 liradan satılıyor

Manavgat ilçesinde Osman Erdoğan isimli üreticinin yetiştirdiği ve tanesi 1 kilogramı geçen dev portakallar görenleri şaşkına çeviriyor.

ABONE OL
GİRİŞ 13.01.2021 17:27 GÜNCELLEME 13.01.2021 17:27 EKONOMİ
Dev portakalları görenler şaşkın! Tanesi 4 liradan satılıyor
Dev portakalları görenler şaşkın! Tanesi 4 liradan satılıyor

Tanesi 700 gram ile 1.200 gram arasında değişen portakallar, Osman Erdoğan tarafından 3-4 liradan satılıyor. Babasından kalan 7 dönüm portakal bahçesi olduğunu söyleyen Erdoğan, hiçbir ilaç ve kimyasal kullanmadığını söyledi. Geçtiğimiz yıl portakalın kilosunun 50 kuruşlarda olduğunu belirten Erdoğan, bu yıl 3-4 lira arasında alıcı bulduğunu kaydetti.

 

Manavgat Taşağıl Mahallesi İşkirler mevki'inde bulunan Osman Erdoğan’a ait portakal bahçesindeki portakallar, büyüklükleriyle görenleri hayrete düşürüyor. Yetiştirdiği portakalları Manavgat’ta Hasan Fehmi Boztepe Caddesi üzerinde bir arkadaşının işyerinin önünde satışa sunan Osman Erdoğan, portakallarının iri olmasının yanında tatlı da olduğunu ve getirdiği portakalların kısa sürede tükendiğini söyledi.

Taşağıl portakalının en iyi portakal olduğuna dikkat çeken Erdoğan Finike Portakalına da meydan okudu. Erdoğan “ Bunu rekabet veya başka amaçla söylemiyorum. Aslında en iyi portakal Taşağıl’da yetişmektedir. Gerek büyüklüğü gerekse tadıyla Taşağıl portakalı 1 numaradır. Benim bahçemdeki portakallar 700 gram ile 1.200 gram arasında değişiyor. Pazarda ve manav tezgahında 7-8 TL ye satılırken ben 3.5-4 TL arasında satıyorum” dedi.

 

Geçtiğimiz yıllarda portakalın 50 kuruşa satıldığını belirten Osman Erdoğan “Portakal bu yıl dalında 4 liraya kadar alıcı buldu. Portakal üreticisinin ilk kez yüzü güldü. Ben portakallarıma kesinlikle ilaç ve kimyasal türü şeyler kullanmıyorum. Bu yıl su dışında 1 kez zararlılara karşı ilaçlama yaptım. Tamamen doğaldır” dedi.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 2
 • mahmuthan 1 gün önce Şikayet Et
  bu sene ne mandalin ne de portakal alabiliyoruz.gecen sene 5 kilo aldımız portakal bu sene 1 kilo anca alabiliyoruz.
  Cevapla
 • şeker 1 gün önce Şikayet Et
  Asıl hormon insan olmuş.
  Cevapla
 • Aydın 1 gün önce Şikayet Et
  Verin hormonu düşüncesiz çiftçiler, kontrol demetlemede yok, limon bulamıyoruz, ne yapmışlarsa, limonlar portakaldan ayırt edilemiyor
  Cevapla
 • Mehmet 1 gün önce Şikayet Et
  Çok biliyorsanız siz yapın
  Cevapla
 • Gariban ciftci 1 gün önce Şikayet Et
  Bir ağaçta meyve normalden az ise ağacın meyvesi olağandan iri olur .ben 25 yıllık meyveciyim seftali üretiyorum.meyve az ise tanesi yarım kiloya kadar çıkar cok ise aynı seftali 200grma kadar düşer.herseye hormonlu demekten vazgeçin
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR