Sosyal medya bu fiyatı konuşuyor! 1+0 daire 2500 TL

Kiralık daire fiyatlarındaki artış gündemin en önemli konularından biri olurken, İstanbul Maltepe'de 1+0 olarak kiraya verilen daire sosyal medyada gündem oldu. 2500 TL fiyat ile ilana verilen dairenin kısa süreli kullanım için uygun olduğu belirtildi. Daireyi tutan kişiler elektrik, su, doğal gaz faturası ya da aidat ödemiyor.

ABONE OL
GİRİŞ 17.09.2021 16:37 GÜNCELLEME 17.09.2021 16:37 EKONOMİ
Sosyal medya bu fiyatı konuşuyor! 1+0 daire 2500 TL
Sosyal medya bu fiyatı konuşuyor! 1+0 daire 2500 TL

İstanbul'da yüksek kiralar gündemden düşmezken Maltepe'de kiraya verilen 1+0 daire sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Maltepe'de büyük bir hastanenin yakınında, bir plazada yer aldığı ifade edilen dairenin kısa süreli kullanım için kiraya verildiği belirtildi. Daireyi kiralayan kişi kira ücretinin yanında elektrik, su, doğal gaz faturaları ile internet ücreti veya bina iadatı ödemiyor.

Emlak ofisinden alınan bilgiye göre söz konusu binada bunun gibi 14 daire yer alıyor. Ve dairelerin 13'ü tutulmuş durumda.

Söz konusu daireleri tedavi için hastaneye gelenlerin ya da hasta yakınlarının kısa süreliğine kiraladığı ve kiralayanların genellikle Lübnan, Mısır, Kuveyt gibi ülkelerden gelenler olduğu belirtildi. Fiyat ile ilgili yapılan açıklamada ise mal sahiplerinin istekleri doğrultusunda hareket edildiği ifade edildi.

Dairede banyo, tuvalet ve eşyalar bulunuyor. Mutfak ise ortak kullanım alanı. Maltepe bölgesinde kiralık 2+1 yeni binaların fiyatı 3 bin ile 3 bin 500 TL bandında bulunuyor. 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 41 TÜMÜ
 • Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  Ülkenin çivisi çıktı. Yetişkinler sorsan müslümanlar ama hiç bir sıfatını taşımıyor. Gençler ve çocuklar zaten dinden uzak, belki bir çoğunuz farkında değil ama çoğunuzun çocuğu ya inançsız ya da neye inandığını bilmiyor ve bundan hepimiz sorumluyuz. Okullarda, fen dersinde mağaralarda yaşayan ilkel insanlar üzerinden evrim aşılanırken, bir yandan da din kültürü dersi ile Hz. Adem ve insanlığın yaratılışı anlatılıyor ve çocukların kafasında tezat oluşturuluyor. Allah, belasız, bu milleti hizaya soksun ama büyük İstanbul depremi hiç de uzak değil. İlahi müdahale olmadan da pek aklımızı başımıza alacakmışız gibi durmuyor.
  Cevapla
 • Vurdu gitti 4 ay önce Şikayet Et
  Bu kiralara devletin el atması lazım çünkü çakal ev sahibi çok faiş fiyat istiyor yedi paranın fazlası haram askeri ucretliyiz ne yapacak ve dostum hani nerde öyle devlet varmı el atacak ama yok ev sahibi filan üzülür
  Cevapla
 • bereket 4 ay önce Şikayet Et
  İstanbul daki mal sahipleri iyi bereketlendi. Allah çok daha fazlasını versin.
  Cevapla
 • Özcan 4 ay önce Şikayet Et
  Bu daire sahibine sorsanız domuz eti yer misin? Asla haram derler. Bunlarda vicdan, insaf kalmamış
  Cevapla
 • İsmail Turgay eren 4 ay önce Şikayet Et
  Bunlara sorsanMüslümanım derler bide. Gayrimüslimler bizlerden daha merhametli. Milletimizinsanı merhametide, insanlığıdaunutmuş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR