Başkan Erdoğan'dan son dakika kripto para açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de gençlerle bir araya geldi. Başkan Erdoğan, kripto parayla ilgili son dakika açıklaması yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 18.09.2021 22:11 GÜNCELLEME 18.09.2021 22:11 EKONOMİ
Başkan Erdoğan'dan son dakika kripto para açıklaması
Başkan Erdoğan'dan son dakika kripto para açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de gençlerle bir araya geldi. Erdoğan, "Bizim kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de" diye konuştu.Gernçlerden bir kişi Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu'nun oluşturulduğunu hatırlatarak Merkez Bankasının kripto paraya açılıp açılmadığını ve kendisinin kripto para konusundaki görüşlerini sorması üzerine Erdoğan, kripto paraya açılma gibi bir dertlerinin olmadığını, tam aksine onlara karşı ayrı bir savaş ve mücadeleleri olduğunu söyledi.

'ONLARLA AYRI BİR SAVAŞIMIZ VAR'

Başkan Erdoğan açıklamasında ''Bizim bu kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz.'' dedi.

Erdoğan, "Onlara da böyle bir prim zaten vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz, şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz." diye konuştu.

BİNALİ YILDIRIM'DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Erdoğan'ın söz verdiği AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım konuya ilişkin olarak, "Kripto para, maalesef mağduriyetlere de kapı açıyor. Dolayısıyla çok ciddi denetime ihtiyaç gösteren bir şey. Bir nevi hayali bir geleceğe yönelik satış yapılıyor ve ondan sonra bunun kötü örneklerini, mağdur olanlarını gördük ama ilerde takdirinizde tabii bu istismarları, yanlışları önlemek için devlet olarak, hükümet olarak, bazı düzenlemeler yapmak gerekebilir. Onunla ilgili de zaten çalışmalar başlatıldı." dedi.

ETİKETLER

YORUMLAR 40 TÜMÜ
 • Altan Berk 4 ay önce Şikayet Et
  Kripto paralar gümledi tokatlayan tokatlayana. Hala bu ülkede akıllanmayanlar var.
  Cevapla
 • Tuna Zafer 4 ay önce Şikayet Et
  Abd gibi mandaci sömürücü ülkeler Kripto para yoluyla hem ülkeleri çökertiyo hem de dolar dan daha beter bir sömürü düzeni kurarak devletleri kendilerine kul yapacaklar. Kesinlikle devletlerin dikkatli olması, tanımaması ve bu parayla ticaret yapmayı asla kabul etmemesi gerekir. Kahrolsun Dolar düzeni...
  Cevapla
 • deli kadir 4 ay önce Şikayet Et
  dijital ve kripto paralar insanlığın sonudur
  Cevapla
 • Sivasli 4 ay önce Şikayet Et
  Reis bizim borsa bőyle gittiği műddetçe simsarlar olduğu müddetçe patronlarda bőyle davrandığı műddetçe borsadan kaçıp kriptoya kaçanlar çok olur.
  Cevapla
 • Mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  Reis önce şu faiz belasından ülkeyi kurtar malesef Türkiyenin 100/90ı faize bulaşmış bu faizin önünü devlet açtı bu ne demek oluyor Rabbime savaş açmaktır o yüzden bu ülkede ne bereket kaldı ne huzur ve ülkenin her yerinde musibetler dolaşıyor ülkenin her yerinde içki zina almış gidiyor genç nesil bitik ve gençlerei kazanmadınız malesef genç nesil size karşı ALLAH C.C ÜMMETİN MUHAMMED'İN YAR VE YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH
  Cevapla
 • DOBRA 4 ay önce Şikayet Et
  düşüncelerimi söylemişsiniz ,her harfine katılıyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR