Bitcoin’de yeni hedef: 150 bin dolar

Kripto para piyasalarında Bitcoin yeni zirveler görmeye devam ediyor. Yatırım uzmanları Bitcoin’in önünün şimdilik açık olduğunu söylüyor.

ABONE OL
GİRİŞ 10.11.2021 15:14 GÜNCELLEME 10.11.2021 16:11 EKONOMİ
Bitcoin’de yeni hedef: 150 bin dolar
Bitcoin’de yeni hedef: 150 bin dolar

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin son günlerde güçlü bir ralli yakaladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Bitcoin fonlarına onay vermesinin ardından güçlü bir destek alan Bitcoin Pazartesi günü 67 bin 582 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Borsagundem.com’un derlediği bilgilere göre Bitcoin küresel piyasalarda an itibariyle 66.366 dolardan değerleniyor. Yatırım uzmanları Bitcoin’in bu yükselişinin temeli olduğunu ve yükselişin devam edebileceğini belirtiyor. Ancak yatırımcıların bu riskli piyasada dikkati elden bırakmaması gerekiyor.

BİTCOİN’İN 150 BİN DOLARA GELEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

Yatırım danışmanlığı şirketi Inside Edge Capital Management’ın Kurucusu Todd Gordon konuyla ilgili CNBC’ye yaptığı açıklamasında, kripto paralar için “Bana kalırsa müşteri portföylerinin bir parçası olması gerekiyor. Ancak küçük bir parça olmalı. Aslına bakılırsa Bitcoin’in 125 bin dolar ile 150 bin dolar arasında bir direnç noktamız bulunmuyor. Yani bu noktaya gelebileceğini düşünüyorum” dedi.

Gordon’ın portföyünün kabaca %3’ü farklı dijital varlıklara yöneltilmiş durumda. Borsa uzmanı, Apple’ın kripto teknolojilerini araştırmasını, Çin’in yasakları sonrasında ABD’deki kripto madenciliğinin yükselişini ve metaverse dünyasındaki gelişmeleri kripto alanındaki yükselişi destekleyen etkenler arasında gösterdi. Ancak Gordon aşırı volatilite nedeniyle tedbiri elden bırakmıyor.

 

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR