TİSK'ten asgari ücret açıklaması

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'ndan, asgari ücret tespit komisyonu çalışmaları öncesinde yapılan açıklamada, başta asgari ücret olmak üzere, tüm ücretler üzerindeki vergilerin kademeli olarak azaltılması çağrısında bulunuldu.

ABONE OL
GİRİŞ 15.11.2021 11:54 GÜNCELLEME 15.11.2021 12:38 EKONOMİ
TİSK'ten asgari ücret açıklaması
TİSK'ten asgari ücret açıklaması

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'ndan, asgari ücret tespit komisyonu çalışmaları öncesinde açıklama yapıldı.

Açıklamada dünya genelinde artan emtia fiyatları ile enerji ve taşıma maliyetlerinin birçok sektörü olumsuz etkilediği belirtildi.

"Bu nedenle, dönemin koşulları dikkate alınarak dengeli bir asgari ücret belirlenmesi her zamankinden çok daha büyük bir önem taşıyor" denildi.

Önceliklerinin çalışanların refahı olduğunu vurgulanan açıklamada, "Asgari ücret için, gerek küresel enflasyon, gerek ülkemizin rekabetçiliğini etkileyen diğer faktörler de değerlendirilerek akılcı bir seviyede uzlaşı sağlanacağına inanıyoruz" iadesi de yer aldı.

ETİKETLER

YORUMLAR 8 TÜMÜ
 • Salih cülfük 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye cumhuriyetine sesleniyorum dolar yükseldi diye fırsatçılık yapıp herşeye yüzde yüz zam yapıldı ve buna kimse ses çıkarmadı ya hadi buyrun dolar yükseldi diye asgari ucretede Iyi bir zam yapın Allah korkusu varsa adalet varsa vicdan merhamet varsa asgari ucretede aynı şekilde zam yaparsınız yüzde yüz olmasın yüzde elliyede razıyız kalbiniz doğruysa yaparsınız
  Cevapla
 • Soner 2 ay önce Şikayet Et
  Asgari ücret net 5.000 TL olması lazım insanlar çok mahdur geçinemiyorlar hayat şartları çok zor
  Cevapla
 • Sessiz biri 2 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar zamlardan sonra asgari ücret 5000 tl olması gerek abartmıyorum
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  En düşük emekli maaşı asgari ücretle eşitlenmelidir ... emekliyi savunan kimse yok yahu bu nasıl bir şey milyonlarca insanı yok saymak nasıl olur hayret verici..1500 TL 2000 TL emekli maaşı mı olur kulak arkası eden herkes eninde sonunda bu gerçekle yüzleşecek lütfen herkes destek versin bu sistem doğru bir sistem değil
  Cevapla
 • cevdet 2 ay önce Şikayet Et
  4500 tl net açıklayın vergiden muaf tutun uzatmayın
  Cevapla
 • Süleyman çınar 2 ay önce Şikayet Et
  Aslında net 4500 olmalı ama vergisiz bir şekilde
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR