Şekere zam gelecek mi? Açıklama geldi

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, “2022 Eylül ayına kadar şekere zam yok. Kriz çığırtkanlarına fırsat verilmeyecek” dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 25.11.2021 14:00 GÜNCELLEME 25.11.2021 14:24 EKONOMİ
Şekere zam gelecek mi? Açıklama geldi
Şekere zam gelecek mi? Açıklama geldi

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, "2022 Eylül ayına kadar şekere zam yok. Kriz çığırtkanlarına fırsat verilmeyecek" dedi. Alkan, "İnsanlar rahat olsun şekerimiz var. Hiçbir şekilde bir arz problemimiz yok. Şeker sanayi öldü bitti fabrikalar kapanyor söylentileri yalan. Hatta bu söylentiler olduğu dönemde şeker fabrikaları üretim rekoru kırdı" dedi.

EYLÜL 2022'YE KADAR ŞEKER ZAMMI OLMAYACAK

2022 Eylül ayına kadar herhangi bir zam olmayacak. Bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Piyasayı bizde takip ediyoruz. Birileri stoklama eğilimine giriyor. Bu stoklama eğilimine girenler zararlı çıkarlar. Çünkü şekerimiz var. Hatta geçtiğimiz hafta 30 bin ton ihracata şeker verdik. Yaklaşık 95 bin tonda ihracatcılar için şekerimizi hazırladık. Önümüzdeki günlerde bunu da satışa sunacağız. Hiçbir şekilde şeker arzıyla ilgili herhangi bir sorun yok" diye konuştu.

Devletin ürettiği şekerin ne zaman raflara geleceğini konusunda soruyu yanıtlayan Alkan, "Son 2,5 yıldır temel stratejimizle maliyetleri nasıl minimize ederiz. Gelirleri nasıl maksimize ederiz hassasiyeti ile çalışıyoruz. Bu konuda da ürünümüzü daha katma değerli olarak rafa getiririz diye çalışmaya devam ediyoruz. Bununla beraber raftada vatandaşın menfatine bir pazar oluşturalım hedefindeyiz. Devlet raflarda da yerini alacak. Biz üretmeye devam ediyoruz" diye konuştu.

ETİKETLER

YORUMLAR 23 TÜMÜ
 • Kurt 6 gün önce Şikayet Et
  Bu abi nerede yaşıyor. Marketlerde şeker 25tl iken şimdi 43tl. Çuvalı 230tl den 340tl.
  Cevapla
 • Mizah 1 hafta önce Şikayet Et
  Tabii ki gelecek dolar 8'den 12'ye çıktı. Ne var ne yok her şeye %50 zam gelecek. Bunun bilmek için kahin olmaya gerek yok.
  Cevapla
 • Efe 1 hafta önce Şikayet Et
  Şeker fab. Özelleştirdiniz şimdi ağlamayın. Petkim Tüpraş Elektirik Santralları vs... zam zamm .
  Cevapla
 • hıghlander 1 hafta önce Şikayet Et
  Özelleştirmeden önce de,bunlar,bir kısım bürokratların babasının rant çiftliği gibiydi.Açık veriyor,devlet açığı kapatmak için IMF'den faizle para alıyordu.Özelleştirme kötü değil,kontrolsüz ve kritik sektörlerde Atatürk'ün 6 İnkılab ilkesinden biri olan,''devletçilik'' ilkesine alan bırakılmadan yapılması sıkıntı yaratır;Kamuoyu bunu takip etsin ve varsa,ona tepki versin.Yani orta yolu bulmalı.
  Cevapla
 • alperen 1 hafta önce Şikayet Et
  bu yalanlarla milleti kandırmayın kendinizi kandırırsınız. her şeye her ay sürekli zam geliyor bir yıldır böyle önceleri böyle değildi.
  Cevapla
 • Kırkdokuzelli 1 hafta önce Şikayet Et
  Üç harfli marketlere ceza kesildi onlarda sen kimsin derecesine misliyle her gün etiket değiştirerek karşılık vermeye devam ediyor. Ben güçlü devletin demir yumruğunu gösterip bunların tepesine binsin ki vatandaşta güven duygusu tazelensin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR