'Parlak bir gelecek bizi bekliyor' diyerek davet etti: Türkiye'ye ihtiyacımız var

Malezya'nın Türkiye'ye ihtiyacı olduğunu belirten Malezya'nın Ankara Büyükelçisi Sazali Mustafa Kamal, “Malezyalı bazı şirketler yatırımcı arıyor. Bu konuda Türk şirketleri Malezya'ya ve Malezyalı firmalara yatırıma davet ediyorum” dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 26.11.2021 09:26 GÜNCELLEME 26.11.2021 10:46 EKONOMİ
'Parlak bir gelecek bizi bekliyor' diyerek davet etti: Türkiye'ye ihtiyacımız var
'Parlak bir gelecek bizi bekliyor' diyerek davet etti: Türkiye'ye ihtiyacımız var

Anadolu Ajansı'nın (AA) global iletişim ortağı olduğu, 7. Dünya Helal Zirvesi ve 8. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo, İstanbul Kongre Merkezi'nde devam ediyor.

İslam Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT) ile İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) iş birliğinde düzenlenen zirve kapsamında, Malezya'nın Ankara Büyükelçisi Kamal, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Etkinliğe, Malezya'nın gıda, turizm, tekstil ve diğer alanlardaki helal üretim ve hizmetlerini anlatmak için katıldıklarını kaydeden Kamal, helal pazarına ilişkin bilgiler verdi.

Küresel salgınla birlikte sağlıklı ve helal üretimin daha fazla önem kazandığını dile getiren Kamal, Türkiye ile Malezya'nın bu konuda iş birliği yapabileceğini söyledi ve "Türkiye ile Malezya ekonomik iş birliği ve karşılıklı yatırımlar konusunda önemli bir fırsata sahip. Özellikle salgın sonrası yeni iş birlikleri yapabilir ve karşılıklı yatırımlarımızı artırabiliriz." yorumunda bulundu.

"İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLERDE GÜZEL GELECEK BİZİ BEKLİYOR"

Sazali Mustafa Kamal, Malezya'nın Türkiye'ye ihtiyacı olduğunu belirterek, "Türkiye'yi teknoloji gücü açısından beğeniyorum. Malezyalı bazı şirketler yatırımcı arıyor. Bu konuda Türk şirketleri Malezya'ya ve Malezyalı firmalara yatırıma davet ediyorum. Karşılıklı güzel iş birliklerine imza atabiliriz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin büyük bir ekonomik güç olduğunu dile getiren Kamal, "İki ülke arasındaki ilişkilerin çok güzel olacağını düşünüyorum. Bizi parlak bir gelecek bekliyor. Dış ticaret hacminde ve karşılıklı yatırımlarda güzel gelişmeler yaşanacaktır." diye konuştu.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 17 TÜMÜ
 • Yorgun 6 gün önce Şikayet Et
  Dünyada Türkiye endenozya melazya bunların üçüde mutavazı müslüman ülkesi dir gerisi tıraş vesselam
  Cevapla
 • Hamdi 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu habere çok sevindim, Malezyalılar Türkleri gerçekten çok seviyorlar. Türkiye, Malezya ilişkilerimiz çok geliştirilmeli.
  Cevapla
 • 30 dk -2 saat soru? 1 hafta önce Şikayet Et
  Bir Müslümanı istemeyip de kiminle işbirliği yapmak istiyorsun. Bedava mı iş yapıyorsun?
  Cevapla
 • Altay 1 hafta önce Şikayet Et
  Malezyalılar uzaydan mı geldiler acaba, neden daha önce bize yanaşmadılar
  Cevapla
 • soru 1 hafta önce Şikayet Et
  Bizdeki siha teknolojisini almaya çalışıyorlar bize çip fabrikası konusunda niye yardımcı olmadılar?
  Cevapla
 • izmir♡van 1 hafta önce Şikayet Et
  sen böyle düşünce sahibi iken sana niye versin!?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR