ÇAYKUR Azerbaycan'a kuru çay ihraç edecek

Çay İşletmeleri Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Azerbaycan'a kuru çay satışı için anlaşma imzaladıklarını bildirdi.

ABONE OL
GİRİŞ 25.11.2021 22:40 GÜNCELLEME 25.11.2021 22:43 EKONOMİ
ÇAYKUR Azerbaycan'a kuru çay ihraç edecek
ÇAYKUR Azerbaycan'a kuru çay ihraç edecek

Alim, yaptığı yazılı açıklamada, yurt içi ve yurt dışında kuru çay satışlarının artırılmasına yönelik yoğun mesai harcadıklarını ifade etti.

Üzerine kar yağan ve bu sayede diğer ülkelerde olduğu gibi haşere mücadelesi gerektirmeyen, kimyasal kalıntılardan uzak en doğal ve sağlıklı Türk çayının dünya çapında tüketilmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirten Alim, şöyle devam etti:

"Ürettiğimiz doğal ve sağlıklı çay çeşitlerini dünya pazarlarına ulaştırmak adına Dubai, Rusya ve Almanya'daki fuarlarda tüketicilere ulaştık. Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarında farklı ülkelerle bağlantılar gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız kapsamında dost ve kardeş ülke Azerbaycan'da 1000 dolayında şubesi bulunan bir market zinciri ile kuru çay satışı konusunda anlaşma sağladık. Türk çayını Azerbaycanlı kardeşlerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz."

Alim, Türk çayının yurt dışı pazarlarında hak ettiği yere gelebilmesi için çaba harcadıklarını vurgulayarak, "ÇAYKUR olarak hem yurt içi hem de yurt dışında çaylarımızı tüketicilerle buluşturarak kuru çay satış ağımızı genişletiyoruz. Başlattığımız ihracat atağı kapsamında Türkiye'nin bölgesel ve uluslararası konularda birlikte hareket ettiği dost ve kardeş ülke Azerbaycan'a ulaşmak sevindirici. Bu yönde çalışmalarımız hız kesmeden sürecek." ifadelerini kullandı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • ...... 1 hafta önce Şikayet Et
  Azerbaycan çayı çok daha daha lezzetli Çaykurun çayını ben bile içermiyorum hiç tadı yok yabancılar da Türk çayını hiç sevmez dünyadaki en kalitesiz çayı biz içiyoruz acı ama gerçek
  Cevapla
 • Bahattin 1 hafta önce Şikayet Et
  Ayvayi yedik. Çay yakinda iki kati olur.
  Cevapla
 • vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Türk çayı bulantı ve baş dönmesi yapıyor. Özellikle Filiz Çayı.
  Cevapla
 • Ayarcı 1 hafta önce Şikayet Et
  Aç karnına ve çok Çay İÇME...
  Cevapla
 • Lazoviç 1 hafta önce Şikayet Et
  Çaya zam yani
  Cevapla
 • hüseyin 1 hafta önce Şikayet Et
  evet güzel ama daha daha dersek starbaks diye illet bir marka var ua bizim uşakların mübtelası oldukları neden öyle bir yapıya bürünmüyor ki çaykurum benim francizing gubi gibi neden olmasın beş kuruş etmeyen kahveye bizim millet 50 10 tl veriyir çay da tiryakiyiz 5 10 başla gitsin fikir benden gerisi sizden hadi yine iyisin çaykurum benim :)))
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR