TEMSA'nın elektrikli araçları Avrupa yollarında

TEMSA, Litvanya’nın Druskininkai şehrinde düzenlenen elektrikli araç ihalesini kazandı. Anlaşması sağlanan 9 adet MD9 electriCity önümüzdeki günlerde şehrin toplu taşıma faaliyetlerinde hizmet vermek üzere yola çıkacak.

ABONE OL
GİRİŞ 27.12.2021 12:37 GÜNCELLEME 27.12.2021 12:37 EKONOMİ
TEMSA'nın elektrikli araçları Avrupa yollarında
TEMSA'nın elektrikli araçları Avrupa yollarında

TEMSA, Avrupa pazarındaki gücünü kazandığı yeni ihalelerle pekiştirmeye devam ediyor. Şehirlere modern çözümler sunan şirket son olarak, Litvanya’nın Druskininkai şehrinde düzenlenen elektrikli otobüs ihalesinde küresel rakiplerini geride bırakarak ipi göğüsleyen şirket oldu. TEMSA mühendisleri tarafından geliştirilen ve şirketin Adana’daki tesislerinde üretilen 9 adet 9 metre MD9 electriCity araç için Druskininkai Belediyesi ile sözlü anlaşma sağlayan şirket, araçları önümüzdeki günlerde toplu taşıma faaliyetlerinde kullanılmak üzere kente teslim edecek.

25 ARAÇLIK ELEKTRİKLİ PROJESİ GÜNDEMDE

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TEMSA Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, TEMSA’nın elektrikli araçlar konusunda Avrupa pazarında daha fazla söz sahibi olmaya başladığına dikkat çekerek, “Litvanya bu anlamda bizim için önemli ülkelerden birisi. Bu zamana kadar 165’in üzerinde araç teslimi gerçekleştirdik. Şimdi de elektrikli araçlarımızla ‘akıllı şehirler’ vizyonuna örnek teşkil edecek olmaktan dolayı çok mutluyuz. Druskininkai, yeniliğe açık, çevreci faaliyetleriyle emsal şehirlerden biri. Önümüzdeki dönem için 25 adetlik elektrikli araç projesi için daha görüşmelerimiz devam ediyor.  Yeni anlaşmalarımızla araç sayımızı artırarak bölgedeki konumumuzu pekiştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : Haber7
YORUMLAR 2
  • Kırkdokuzelli 6 ay önce Şikayet Et
    Bizde neden elektrikli otobüsler şehir içlerinde kullanımı zorunlu olmuyor fosil enerji zengini bir ülkemizin onuda geçtim dogalgaz rağmen İstanbul hava kirliliği olarak berbat durumda olan illerden
    Cevapla
  • Türk Vatandaşı 6 ay önce Şikayet Et
    Bunun için bu Milletin önce doğru dürüst belediye seçmesi gerekiyor, otobüs sonraki iş.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR