İslam Memiş'ten yatırımcılara bomba uyarı: Altın fiyatlarına savaş açacaklar

Piyasalardaki hareketlilik sürerken yatırımcılar 2022 yılında altın fiyatlarının ne olacağını merak ediyor. Piyasaların gözü özelikle ABD'den gelen enflasyon ve faiz açıklamalarındayken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 'FED ile altın arasında bir savaş başlayacak' yorumunda bulundu.

ABONE OL
GİRİŞ 14.01.2022 13:55 GÜNCELLEME 14.01.2022 14:05 EKONOMİ
İslam Memiş'ten yatırımcılara bomba uyarı: Altın fiyatlarına savaş açacaklar
İslam Memiş'ten yatırımcılara bomba uyarı: Altın fiyatlarına savaş açacaklar

Altın uzmanı İslam Memiş'ten altın ve gümüş yatırımcısının beklediği uyarılar geldi. Korona virüs ve ekonomik kriz nedeniyle yatırımcısını üzen altın yaşadığı dalgalanmalar nedeniyle zaman zaman rekor kırdı. Altın piyasasında vatandaşlar, "2022 yılında altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi?" sorusunu araştırırken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten çarpıcı açıklama geldi. 

Türkiye'deki 280 milyar dolarlık gizli hazine için görüşmeler başladıTürkiye'deki 280 milyar dolarlık gizli hazine için görüşmeler başladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş

 

GÜMÜŞ 20 LİRAYI GÖRECEK

Uzun süredir yaptığı yaptığı gibi yatırımcıları yine gümüş almaya teşvik eden Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, "Gümüşe yatırım yapın tavsiyesini devam ettiriyorum. 2022 yılı içerisinde gümüşün gramının 20 lira seviyesine çıkacağını göreceğiz…" ifadelerini kullandı.

Altın ve dolar arasında fiyat savaşı

Pandeminin kazananı altın değil bakır olduPandeminin kazananı altın değil bakır oldu

FED İLE ALTIN ARASINDA SAVAŞ BAŞLAYACAK

"FED ile altın arasında bir savaş başlayacak" tespitinde bulunan  Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'in çok konuşulacak tavsiyeleri şu şekilde:

"2021 yılında altının ons tarafı çok kötüydü. 2022 yılında FED ile altın arasında bir savaş başlayacak. Enflasyonu fiyatlamak isteyen bir ons altın olacak…
Yatırımcı sürekli altın almak isteyecek, çünkü enflasyonun sürekli yükseldiğini görecek. FED’de altını baskılamak için sürekli faiz artırım politikası uygulayacak. Altın ile dolar arasında böyle bir savaş olacak. Ben 2022 yılı içerisinde altının ons fiyatının 1960 hatta 2000 dolar seviyelerini test edilme ihtimalini çok kuvvetli görüyorum. 1960 hatta 2000 dolar seviyesindeki ons altın ve FED’in faiz kararıyla tüm dünyada doların değer kazanacak olması nedeniyle gram altın fiyatı üzerinde yaptığım çalışma bana yıl içinde gram altının 1450 lirayı göreceğini işaret ediyor."

Fed Başkanı Powell
Altında kazanç haftası

ETİKETLER

YORUMLAR 35 TÜMÜ
 • Hasan 1 hafta önce Şikayet Et
  Bankaların kiralık kasalarında 20 milyar dolar,35 milyar euro,3200 ton altın var, piyasa değeri : 3 TrilyonTL,piyasaya girse dolar 5 Türk Lirasına düşer,Devlet enerji şirketi kursun bütün halkımızı ortak etsin yeşil enerjiyede geçmiş oluruz.200 milyon panelden oluşan devasa bir enerji kaynağı 60.000 MW gücünde Temiz enerji veya Rüzgar, panel başına 250 usd bozdurulacak, aylık bir kişi en fazla 10.000 TL kar elde edebilecek kadar alabilecek .Devletimiz 30 yıl boyunca halkımıza kar payı dağıtsın faizsiz,Faize bulaşmak istemeyen kardeşlerimde faydalanır. Büyük bir çağ başlatmış olursunuz ekonomide. Rusya ya Elektrik üretmek içinde yılda 16 milyar dolarımız Kömür, Doğalgaz alımı için gitmez.
  Cevapla
 • mehmet 1 hafta önce Şikayet Et
  Ya düşerse altın fiyatları ozaman ne olacak
  Cevapla
 • vanlı 1 hafta önce Şikayet Et
  sadece varsayim
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Yuru git
  Cevapla
 • Fatih 1 hafta önce Şikayet Et
  Altınları bozdurup otomobil lastiğine yatırım yapın. Çok artacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR