Doğal gaz bağlantı ücretleri için yeni karar

Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre, doğal gaz bağlantısı yapılan adres için abone daha önce bağlantı bedeli ödemişse bu tutar tekrar tahsil edilemeyecek.

ABONE OL
GİRİŞ 14.05.2022 12:07 GÜNCELLEME 14.05.2022 13:25 EKONOMİ
Doğal gaz bağlantı ücretleri için yeni karar
Doğal gaz bağlantı ücretleri için yeni karar

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, abone bağlantı bedeli, bağlantı anlaşmasının yapılması sırasında bir defaya mahsus olmak üzere tahsil edilecek ve servis hattının imalatına başlandıktan sonra bu bedelin iadesi yapılamayacak.

Servis hattının yapımına başlanmamışsa talep sahibinin başvurusuyla 5 iş günü içinde abone bağlantı bedeli iade edilecek. Aynı adresle ilgili daha önce bağlantı bedeli tahsil edilmişse bu bedel tekrar alınamayacak.

Abone bağlantı bedelini taksitler halinde ödemeyi talep eden müşterilere, kredi kartına en az 3 eşit taksit yapılacak.

İç tesisatların projelendirilmesi ve yapımı, bağımsız bölüm maliki, binanın veya tesisin sahibi ya da bunların yetkili temsilcileri tarafından sertifika sahiplerine yaptırılabilecek.

Dağıtım şirketi, alacaklarını garanti altına alabilmek amacıyla mekanik sayaç kullanan abonelerden, abonelerin tercihlerine göre nakit veya kredi kartına, peşin ya da taksitli olarak bir defaya mahsus olmak üzere güvence bedeli tahsil edebilecek ancak ön ödemeli sayaç kullanan abonelerden güvence bedeli alınmayacak.

Ayrıca, herhangi bir gerekçeyle abonelik sırasında güvence bedeli alınmamışsa daha sonra aynı adres için yeni sözleşme yapılana kadar bu bedel talep edilemeyecek.

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • SEZGİN 1 hafta önce Şikayet Et
  Abone parası almazlar.. Gidersin ek proje parası diye yine alırlar... Bir yolunu bulurlar...
  Cevapla
 • İŞTE OZAMAN 1 hafta önce Şikayet Et
  ankarada başkent doğal gaz resmen soyguncu bunun başka izahı yok haram olsun. vatandaşı elektrik doğal gaz şirketlerine yem etmeyin.
  Cevapla
 • Haber7 okuru. 1 hafta önce Şikayet Et
  İyi bir seye benziyor. Haber7 örneklendirme yapsanız daha iyi anlaşılır. Taşıdığınızda eskisine ödediğimiz için bir daha ödenmeyecek gibi anladım. Belkide sadece ilk defa binaya bağlanırsa da demek istemiş olabilir. Haber güzele benziyor ama detaylarıyım lütfen.
  Cevapla
 • VATANDAŞ 1 hafta önce Şikayet Et
  doğal gaz bağlantısı yapılan adres için abone daha önce bağlantı bedeli ödemişse bu tutar tekrar tahsil edilemeyecek. YA TAŞINIRSA NE OLACAK?
  Cevapla
 • Cevat 1 hafta önce Şikayet Et
  Abone bağlantı bedeli ev sahibi ödüyor daireye ait satsanız da iade alamazsınız Sözleşme bedelli kiracı yapmışsa çıkışta iade alıyor
  Cevapla
 • Göksel 1 hafta önce Şikayet Et
  Yukarda cevabı var ..iyi oku..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR