Rusya Tur Operatörleri Birliği’nden tatil rehberi: Türkiye rakipsiz

ATOR tarafından paylaşılan yazıda, Türkiye'nin, sunduğu imkanlarla rakiplerini geride bıraktığı belirtildi. Rus turistlere yönelik tutum için 'mükemmel' ifadesi kullanıldı.

ABONE OL
GİRİŞ 14.05.2022 13:12 GÜNCELLEME 14.05.2022 13:22 EKONOMİ
Rusya Tur Operatörleri Birliği’nden tatil rehberi: Türkiye rakipsiz
Rusya Tur Operatörleri Birliği’nden tatil rehberi: Türkiye rakipsiz

Türkiye, sayılı günlerin kaldığı yaz mevsimi için Rus turistleri yeniden ağırlamaya hazırlanıyor.Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) "2022'de Türkiye'de tatil hakkında 6 soru ve cevabı" başlıklı yazısında, Rus turistlere rehberlik edecek içerik hazırladı. Türkiye'de koronavirüs tedbirleri, Ruslara yönelik davranış, ödeme yöntemi, uçuş süresi, yaz tatilinin Türkiye'de yapılıp yapılmaması gibi sorulara yanıtlar verildi.

"Yaz tatiliniz için Türkiye'yi mi seçmelisiniz?" sorusuna ilişkin, durumun her zaman olduğu gibi seyahat tercihlerine, şartlara ve bütçeye bağlı olduğu anımsatıldı.

"TÜRKİYE RAKİPSİZ" YORUMU

Diğer taraftan mevcut uluslararası kısıtlamalar ortamında Türkiye'nin rakiplerinin olma ihtimalinin düşük olduğuna dikkat çekildi. Tatil mekanlarından görsellere yer verilen yazıda, hem Rusya hem de Türkiye merkezli hava yollarının uçuşlarının, koronavirüs yasaklarının olmayışının, ılık deniz ve her şey dahil tatil seçeneklerinin varlığına işaret edildi.

"RUS TURİSTLERE KARŞI TUTUM MÜKEMMEL"

Rus turistlere karşı tutumdan "mükemmel" şeklinde bahsedilerek, Mir kartlarıyla ödeme kolaylığı ve mayıstan kasıma kadar son derece nadir hava değişimleriyle garantili uzun yaz tatillerinin mümkün olduğunun altı çizildi.

Mir, Rusya Merkez Bankası'nın kurduğu ulusal ödeme sistemi olarak biliniyor.

OTELLERDE KORONAVİRÜS KISITLAMASI YOK

Ayrıca, Türkiye'de koronavirüs vakalarının düşük düzeylerde seyrettiği hatırlatıldı. Bir otel yetkilisi, "Otellerimizde neredeyse hiçbir koronavirüs kısıtlaması yok. Sadece masalar arasındaki mesafe için küçük gereksinimler korundu. Türk otellerinin 'güvenlik sertifikası' devam ediyor, ancak bu sadece yüksek düzeyde temizlik ve hijyenin bir teyidi." dedi.

"ŞEZLONGLAR PANDEMİ ÖNCESİ GİBİ NORMAL"

Aynı yazının devamında, "Otelin hiçbir yerinde maske zorunlu değil. Plajdaki şezlonglar pandemi öncesi gibi normal. Dezenfektanlar ve sosyal mesafe ile ilgili neredeyse tüm hatırlatmalar kaldırıldı." notuna yer verildi.

"RUSLARA KARŞI OLUMSUZLUK GÖRMEDİK"

Rus turistlere yönelik tutum da mercek altına alınırken, şöyle denildi:

"Mağazalarda, kafelerde Rus turistlere karşı tutumda hiçbir değişiklik fark edilmedi. Olumsuzluk, zorbalık, kaba bakış yok. Böyle bir şey görmedik."

Rus hava yollarının seferlerinde Moskova'dan Antalya'ya uçuşun 5.5 saat sürdüğü aktarıldı.

YORUMLAR 16 TÜMÜ
 • İrfan 1 hafta önce Şikayet Et
  Ülkemiz çok güzel iklim coğrafyasında biraz imkan varsa gezmek görmek yaşamak lazım bu kültürü oluşturmak bizlere iyi gelecek hayata bakış açınız değişecektir.
  Cevapla
 • yasin 1 hafta önce Şikayet Et
  diyorlarki şehirleri ,ülkeleri, dünyayı gezin birde o gezme formülünü verseler ne kadar iyi olur
  Cevapla
 • Yahya 1 hafta önce Şikayet Et
  Ev alırsanız vatandaslıkta yanında daha ne istiyorsunuz
  Cevapla
 • Esra 1 hafta önce Şikayet Et
  Bunu bir chp anlamadı
  Cevapla
 • tunctunc 1 hafta önce Şikayet Et
  Sadece Alanya sahil $eridine bakin dünyanin en büyüyk otellerini ruslar yapmi$´isimleride rusca ve personelin %)95 ide Rus...Alanyada yerli halk uzaklarda denize giriyor ve Rus otellerinede girme imkaniniz yok dolu diyorlar.Dalyan Fethiye arasi Koylarida Rus´lar kapatmi$ kiralami$lar yine yerli halki sokmuyorar´buralarida Türkiyenin en güzel Koylarinin oldugu yöre.Yani kendi ülkemizde biz yabanci Ruslar yalakaliklarimiz yüzünde yerli olmu$.
  Cevapla
 • Babako 6 gün önce Şikayet Et
  Hey dinazor sen nerde yasiyon az salla.bilmeswk.bizi kandircan maldanado.seni
  Cevapla
 • ordisli 1 hafta önce Şikayet Et
  komple yalan eline metreyi alıp ölçtünmü %95 rakamını nerenden uydurdun herşeyiniz yalan dolan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR