Bulgarlar ucuz ilaç için Tekirdağ'a akın etti

Bulgar turistler ülkelerinde bulamadıkları ilaçlar için Tekirdağ'a akın etti. Hafta sonu Bulgar akınıyla Tekirdağ'daki eczanelerde zaman zaman kuyruklar oluştu.

ABONE OL
GİRİŞ 14.05.2022 14:30 GÜNCELLEME 14.05.2022 14:31 EKONOMİ
Bulgarlar ucuz ilaç için Tekirdağ'a akın etti
Bulgarlar ucuz ilaç için Tekirdağ'a akın etti

Bulgar turistlerin rotasını Edirne'den Tekirdağ'a çevirmesi için aylar öncesinde Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Yunanistan ve Bulgaristan sınır kapılarında yapılan çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Rotasını Tekirdağ'a çeviren Bulgar turistler, ülkelerinde bulamadıkları ilaçları Tekirdağ'daki eczanelerde buluyor. Geçen haftadan itibaren Tekirdağ'daki eczanelerde yoğunluk oluşturan Bulgar turistler, bugün de şehir merkezindeki eczanelerde yoğunluk oluşturdu. Eczanelerde zaman zaman uzun kuyruklar oluşturan turistler, ilaçlarını aldıktan sonra kentteki mağazalarda alışverişlerini yapacaklar.

Bulgar turistler ile birlikte Varna’dan Tekirdağ’a gelerek onlara rehberlik eden Şükrü Çetin, “Çoğu ilaçlar Bulgaristan’da olmadığı için onlara burada daha uygun geliyor. Bu yüzden çok talep var. Her çeşit ilaca talep gösteriyorlar. Bazı ilaçlar orada yok. Bazıları da çok pahalı olduğu için buradan alıyorlar. Tekirdağ’da eczanelere geliyorlar. Alışveriş merkezine gidecekler alışveriş için. Sahili gezecekler. Tekirdağ’ın güzel bir şehir olduğunu biliyorlar, daha önceden araştırma yapmışlar. Gıda olsun, tekstil olsun, mobilya olsun her çeşit ürünlere talep gösteriyorlar” dedi.

Turist kafilesine rehberlik eden Mehmet Zeki Gönenç ise, “Bulgaristan Varna’dan arkadaşlarımız var. Hepsi Bulgaristan’dan gelen Bulgar arkadaşlar. Ülkemizi, Tekirdağ’ı ziyaret ettiler. İlaç ihtiyaçları var onları bir eczaneye getirdik. Orada bulamadıkları ürünleri buradan tedarik edecekler. Biz de burada insani olarak yardımcı oluyoruz. Ben Tekirdağlıyım, Bulgaristan’a Varna’ya gittim. Oraları gördüm. İyi insanlar, hepsinden biz memnunuz. Şimdi onları burada misafir edeceğiz. İlaç dışında alışveriş merkezine gidecekler, genel ihtiyaçları var. Özel şeyleri varsa onları soramayız biz, genel ihtiyaç. Alışveriş yapacaklar. Çünkü Türkiye’deki, Tekirdağ’daki malları beğeniyorlar. Edirne’ye de geliyor bu insanlar. Tekirdağ’a da geldiler. Bugün burada onlarla birlikteyiz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : İHA
YORUMLAR 19 TÜMÜ
 • Gör Artık 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu ilaçların fiyatı TR ekonomisine göre ayarlanıyor yabancıya aynı fiyata vermek doğru değil. Hastane hizmetleri de aynı fiyata olmamalı. Devlet vatandaşı için ekonomik hale getiriyor. Bunun için para harcıyor fark olmalı.
  Cevapla
 • AKP secmeni 1 hafta önce Şikayet Et
  Birde türkiye pahalı diyen halk var. pahalısa bulgarlar niye geliyor ? demeki cok ucuz.
  Cevapla
 • deniz 1 hafta önce Şikayet Et
  Vay ülkemizin haline, çok üzücü bir tablo
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Şu bir gerçek bu insanlar hala Türkçe konuşuyor yozlaşmadan dillerini korumuşlar bir çok defa Avrupa yolunda gördüm onlar bizim orada kalan soydaşlarımız
  Cevapla
 • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  kardeşim hicbir malınızı bu hainlere ucuza vermeyin...... vermeyin....... vermeyin.... 10 katı fiyatına verin bunların neler yaptıklarını biz hala unutmadık özal döneminden hatırlayın .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR