Japon hükümetinden maliyetlerdeki artışın önüne geçmek için yeni paket

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, artan yaşam maliyetleri karşısında Japon halkına yardımcı olunması için bakanlardan yeni bir destek paketi hazırlamalarını istedi.

ABONE OL
GİRİŞ 15.08.2022 09:30 GÜNCELLEME 15.08.2022 09:30 EKONOMİ
Japon hükümetinden maliyetlerdeki artışın önüne geçmek için yeni paket
Japon hükümetinden maliyetlerdeki artışın önüne geçmek için yeni paket

Başbakan Kishida yaptığı açıklamada, Tarım Bakanı Tetsuro Nomura'ya yurt içi un üreticilerine satılan ithal buğdayın fiyatını Ekim ayından başlayarak sabit tutmaları talimatı verdiğini belirtti.

Başbakan açıklamasında ayrıca, Ekonomi Bakın Yasutoshi Nishimura'dan Ekim'den itibaren akaryakıt fiyatlarının düşürülmesine yönelik bir plan geliştirmesini istediğini de vurguladı. Kabine Sözcüsü Hirokazu Matsuno'nun verdiği bilgiye göre hükümetin Japon halkının yaşam maliyetini azaltmak için hazırlayacağı ve gelecek ay tamamlanması beklenen paketin finansmanı için 4,7 trilyon yen büyüklüğündeki devlet rezervleri kullanılacak.

Matsuno, hazırlanacak paketin toplam büyüklüğünün ne olacağı konusunda ise bilgi vermedi.

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi'nde İnternet Gazeteciliği - Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na katılan Öner, halen Haber7.com'da 'Haber Şefi' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR