İstanbul'da bazı marketlerden et fiyatını sabitleme kararı

Bünyesinde 44 üye ve 2 bin 140 mağaza bulunduran İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği, Ramazan ayı boyunca bazı et ürünlerinde fiyat sabitleme kararı aldı. Karara göre, kıymalık etin kilosu 190 TL’den satılacak.

ABONE OL
GİRİŞ 18.03.2023 16:58 GÜNCELLEME 18.03.2023 16:58 EKONOMİ
İstanbul'da bazı marketlerden et fiyatını sabitleme kararı
İstanbul'da bazı marketlerden et fiyatını sabitleme kararı

İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (İstanbul PERDER), Tarım ve Orman Bakanlığı ile Et ve Süt Kurumu yetkilileriyle yaptıkları çalışmalar sonucunda, ramazan ayı boyunca bazı et ürünlerinin fiyatlarını sabitleme kararı aldıklarını duyurdu.

İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (İstanbul PERDER) açıklamasında, "Bünyesinde 44 üye ve 2 bin 140 mağaza bulunan İstanbul PERDER olarak perakende sektöründeki fiyat hareketlerini yakından takip etmekteyiz" ifadesine yer verildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Son dönemde kırmızı et fiyatlarındaki olağanüstü artışlara istinaden, Tarım ve Orman Bakanlığı, Et ve Süt Kurumu yetkilileriyle yaptığımız çalışmalar sonucunda, Ramazan ayı boyunca bazı et ürünlerinin fiyatlarını sabitleme kararı aldık. 

KIRMIZI ET 190 TL'DEN SATILACAK

Bu çerçevede, kasap reyonu olan, kampanyaya dahil üyelerimizle 20 Mart 2023 tarihinden itibaren, dana kıymalık etin kilogram fiyatını 190 TL’den, dana kuşbaşının kilogram fiyatını ise 210 TL olarak üyelerimize tavsiye fiyatlarından satış yapılması önerilmiştir. Bu uygulamamızı Ramazan ayı sonrasında da devam ettirmeyi planlanmaktayız. Kamuoyuna saygı ile duyurur, hayırlı ramazanlar dileriz."

KAYNAK : AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 184 TÜMÜ
 • Nurhan Yener 2 gün önce Şikayet Et
  Ankara'da indirim yokmu
  Cevapla
 • Şeref 4 gün önce Şikayet Et
  Yemiyoruz o kadar
  Cevapla
 • Omer 4 gün önce Şikayet Et
  Sabitlemeyle bu iş olmaz bunlaoynuyanlar yok edilmeli
  Cevapla
 • can bey 4 gün önce Şikayet Et
  tarım kredi kooperatifinde yem fiyatlarına zam yok dedi hükümet sürekli zam geliyor 180 tlye kesim yapılıyor işler çok karışık
  Cevapla
 • Misafir 4 gün önce Şikayet Et
  zaten kimse devlete satmıyor devlet kendi çiftliğinden 100 liraya almaya çalışırken yurt dışından 150 liraya et alıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR