Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: İspatlayamazsan namertsin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun, "terör örgütleriyle görüştü" iddiasına sert tepki gösterdi, "İspatlayamazsan namertsin" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 25.05.2023 17:12 GÜNCELLEME 25.05.2023 19:52 EKONOMİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: İspatlayamazsan namertsin
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: İspatlayamazsan namertsin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KOBİ temsilcileriyle buluşma programında konuşuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"Milletimiz, Meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı'na vererek, ülkenin yönetiminde bize olan güvenini teyit etmiştir. Aynı zamanda muhalefete ve tüm dünyaya da çok net mesajlar vermiştir. Ülkemizi tekrar koalisyon günlerine döndürme önerilerine 'hayır' diyerek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yeniden güvenoyu vermiştir.

"İSPATLAYAMAZSAN NAMERTSİN"

Terör örgütleriyle gizli-açık iş tutanlara gönlünün kapalı olduğunu sandıkta göstermiştir. Sayın Kılıçdaroğlu, TRT'deki açıklamasında bizim terör örgütleriyle görüşmeler yaptığımızdan bahsediyor. Sayın Kılıçdaroğlu, bunu ispatlayamazsan namertsin. Bizim terör örgütleriyle, temsilcileriyle herhangi bir yerde herhangi bir görüşme yaptığımızı ispatlayamazsan namertsin. Biz terör örgütleriyle görüşme değil, onları inlerinde vurmakla görevli olduk.

"HATAY'A GİTTİN, DEFNE'YE DE GİTSEYDİN"

Sen ise Kandil'den aldığın talimatla bunların parti binalarına bile değil, parlamentodaki odalarına gidip görüşmeler yapıyorsun, beraber yol haritasını çiziyorsun.

Hatay'a gitti, hadi bir de Defne'ye gitseydi. Defne'de yüzde 90 oy aldı. Ama biz burada CHP yüzde 90 oy aldı diye hastane yapma olayını bir kenara koymadık. Açılışını yaptık mı, onu da yaptık. Hatay'a gittin bir de hastaneyi görseydin. 

Bay bay Kemal, biz Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'ni 45 günde Atatürk Havalimanı'nda yaptık. Biz yaparız. Bizim bir farkımız var. Yapamayacağımız hiçbir eseri konuşmayız. Yapacağımızı konuşuruz. Ama artık ortada masa falan da kalmadı nereye vuracaksın? Muhalefet cenahında ortalık toz duman.

"SANA 2,5 KURUŞ BİLE VERMEZLER"

Kolay değil, 15 yarış bizimle yarışa girdin, hepsini kaybettin. Kendisinin o koltuğa nasıl monte edildiğini bir kenara bıraktık, CHP'den ayrılarak Cumhurbaşkanı adayı olan birisine daha dün neler yaptıkları ortada. Kandil'den destekler 14 Mayıs'tan sonra da kesintisiz devam ediyor. 'Benim onlarla işim yok' diyor. Nasıl yok? Dikkat et, Erdoğan'a böyle bir destek mesajı yayınlanmıyor. Zaten onlardan gelen desteği kabullenmeyiz. Bize milletimizin desteği yeter. Farkımız bu.

Londra'dan 300 milyar dolar getireceğini söylüyor. Böyle de yalan mı olur? Yetti artık, bıktık. Bay bay Kemal, sana delikli 2,5 kuruş bile vermezler.

"HER KAPIYA TEPSİDE KOLTUKLA GİTTİ"

Kapısına gittiği her partiye tepside koltukla gitti. Şu ana kadar CHP Genel Başkanı ile oturup da istediğinden fazlasını almayan kimse yoktur. Belki bize de bir şey düşer diye gelen herkes milletvekiliyle, 3'er 5'er bakanlık sözüyle çıktı.

CHP Genel Başkanı, sırf koltuğunu korumak için son 4 ay içinde tarihte eşi benzeri görülmemiş tutarsızlıklara imza attı. Ne yaparsanız yapın, terör örgütleriyle iş birliğinizi unutturamayacaksınız bay bay Kemal. Bu ülkenin çıkarlarını uluslararası arenada pazarlık meselesi haline getirdiğinizi unutturamayacaksınız. Milletimiz 28 Mayıs'ta bunların hepsinin hesabını sizden soracak."

İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 94 TÜMÜ
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanım Rabbim evliya sabrı versin.. Bunca işin güçün arasında fitne fesat, yalan dolan tek hizmeti olan Kılıçdaroğlu nun ve avanelerinin seviyesiz, temelsiz, kirli siyasetine sizde bizde maruz bırakılıyoruz. Rabbim ıslah etsin..
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Açık olan neyi ıspatlıyacak, Habur, Dolmabahçe, Öcalan,ın kardeşinin TRT,ye çıkarılması, terörist Salim Müslim,in kırmızı halılarla karşılanmadı, kendi ağzından itiraf ettin, Osla,da görüşme yapılmadını sağlamak,daha çok var..
  Cevapla
 • İskenderun lu 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamsın Sayın Başkanım iyiki bu ülkemize senin gibi biri Başkanlık ediyor. Ülkemizin belini doğrulttun düşmana ezdirmedin. Daha ne ister bu millet senden Allah senden ve ekibinden Razı olsun tabi ki Devlet Bahçeli ve ekibinden de...
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  biri birlerinden bulsunlar tayyipbabaya bulaşmasınlar
  Cevapla
 • Asdf 1 yıl önce Şikayet Et
  Bay Kemal, 1.Sen kendin PKK ağzı ile Kürt seçmenden oy istiyorsun. 2.Senin eşin pkklı cenazelerinde. 3.Senin has adamın her yıl PKK'nın kurulduğu köyü ziyaret ettiğini açıklıyor. 4.Darbeseverler hepsi partinin çatısı, koruması altında. Kalmış Reis'e eleştiri yapacağına aynaya bak bence
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR