Erdoğan’la görüşme sonrası dünya devi duyurdu: Türkiye'ye 2 milyar dolarlık yatırım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alibaba Grup Başkanı Michael Evans ve Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin'i kabul etti. Evans, Türkiye'ye gelecek dönemde 2 milyar dolarlık yatırım planları olduğunu belirtti

ABONE OL
GİRİŞ 18.09.2023 09:56 GÜNCELLEME 18.09.2023 10:05 EKONOMİ
Erdoğan’la görüşme sonrası dünya devi duyurdu: Türkiye'ye 2 milyar dolarlık yatırım
Erdoğan’la görüşme sonrası dünya devi duyurdu: Türkiye'ye 2 milyar dolarlık yatırım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın önde gelen şirketlerinden Alibaba Grup’un Türkiye'ye yönelik kapsamlı yatırım planlarını öğrenmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Alibaba Grup Başkanı Michael Evans Türkiye'de yapmayı planladıkları yatırımlara ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi vererek, bu kapsamda, Ankara'daki veri merkezi ile lojistik merkezi ve İstanbul Havalimanı'nda hayata geçirdikleri ihracat operasyon merkezi gibi yeni yatırımlara ilişkin detayları paylaştı.

Türkiye’ye duydukları güven neticesinde bugüne kadar Trendyol aracılığı ile Türkiye’ye 1,4 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını anlatan Alibaba Grup Başkanı Michael Evans, Trendyol'un uluslararası büyüme stratejisini desteklediklerini aktardı. Evans Türkiye’nin, dünyanın lider e-ihracat ülkesi olma potansiyeline sahip olduğunu ifade etti. Evans, Türkiye’ye gelecek dönemde 2 milyar dolarlık yatırım planları olduğunu kaydetti.

TEKNOFEST VE FİLENİN SULTANLARINA ÖVGÜ
Trendyol'un da sponsorları arasında yer alması dolayısıyla Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'i de yakından takip ettiğini dile getiren Evans, bu organizasyonu Türkiye’nin dünya arenasında söz sahibi bir teknoloji oyuncusu olduğunun ispatı olarak gördüğünü belirtti.

Aynı zamanda altın madalya sahibi bir olimpiyat sporcusu olan Evans, Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın dünya çapındaki başarılarını da yakından takip ettiğini belirterek Trendyol'un spora ve sporculara verdiği destekten de son derece memnun olduklarını dile getirdi.

KAYNAK : AA
Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 47 TÜMÜ
 • Taishi 1 hafta önce Şikayet Et
  Ankara ve İstanbul. Türkiye bunlardan ibaret sanki. Sonra Istanbul'un nüfusu niye artıyor denilmesin. Koca Paris sadece iki milyon.
  Cevapla
 • Adnan 1 hafta önce Şikayet Et
  Oniki milyon
  Cevapla
 • Biz 1 hafta önce Şikayet Et
  Koca fransa kaç milyon..
  Cevapla
 • Emin Çiftçi 1 hafta önce Şikayet Et
  Trend yol başkasının malını satıp Para kazanır
  Cevapla
 • Türk Müslümanlar 1 hafta önce Şikayet Et
  Trendyol yatirim yapmaz,hortum yapar takar
  Cevapla
 • hasan 1 hafta önce Şikayet Et
  boyle haberler görüyorsanız secim yalanları başlamıstır
  Cevapla
 • serdar 1 hafta önce Şikayet Et
  zamanında yahudi düşmanı gözüken birinin bu kadar yahudi dostu olduğunu görmek insanı düşündürüyor ve tedirgin ediyor. ......???????
  Cevapla
 • Sakarya-Fırat..... 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu dediklerinden TR'de kaç tane var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR