Bakan Özhaseki: Şehirlerimizi afetlere dirençli hale getireceğiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Gaziantep İslahiye’de yapılan deprem konutları ile ilgili çalışmaları değerlendirdi.

ABONE OL
GİRİŞ 03.01.2024 17:21 GÜNCELLEME 03.01.2024 17:21 EKONOMİ
Bakan Özhaseki: Şehirlerimizi afetlere dirençli hale getireceğiz
Bakan Özhaseki: Şehirlerimizi afetlere dirençli hale getireceğiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde zarar gören şehirlerin ihya ve inşa çalışmalarına hızla devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından Gaziantep İslahiye’de yürütülen çalışmalara yönelik bir video paylaştı. Paylaşımında depremin yaralarını devlet-millet el ele vererek birlikte sardığını dile getiren Bakan Özhaseki, “Medine kardeşim, ‘Allah devletimizden razı olsun’ diyor. 6 Şubat depremlerinden bugüne devlet-millet el ele verdik. Yaralarımızı birlikte sardık, sağlam ve güvenli yuvalarımızı birer birer tamamlıyoruz. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde afetten zarar gören şehirlerimizi eskisinden daha güzel ve afetlere dirençli hale getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

İNŞAATLARIN HIZI VATANDAŞI ŞAŞIRTTI

Vatandaşların görüşlerine de yer verilen videoda bir depremzede, 20 yıla kadar yeni bir düzen kurabileceklerini düşünürken, bir sene içerisinde konutların yapılmasına şaşırdıklarını dile getirerek, “Daha senesi dolmadan insanların başını sokabileceği evler yapıldı. Allah devletimizden razı olsun.” diye konuştu.

“BU KADAR ÇABUK YAPILACAĞINI TAHMİN ETMİYORDUK”

Bir başka depremzede ise, “Bu kadar beklemiyorduk. Çok güzel evler, hoşuma gitti benim. Köy evleri olsun TOKİ evlerimiz olsun çok güzel ve sağlam. Yapılan evlerden memnunuz. Evlerin bu kadar da çabuk yapılacağını tahmin etmiyorduk.” ifadelerini kullandı.

“EVLERİ ÇOK SAĞLAM YAPMIŞLAR”

İnşaatı tamamlanan evlere bakınca çok mutlu olduğunu dile getiren bir diğer depremzede ise, “TOKİ evlerinin bu kadar güzel olacağını hayal etmiyordum. Depreme dayanıklı yapmışlar, perde beton. Her şeyine baktık. Çok sağlam yapmışlar. İşleri güçleri rast gelsin.” dedi. Yapılan köy evlerinin çok güzel olduğunu anlatan başka bir depremzede ise, “Fıstık gibi evler. Allah devletimizden razı olsun.” diye konuştu. Bir başka depremzede de, “Devletimiz ilk günden bugüne kadar da halen milletin yanında. Hala bizim yanımızda olmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı. Evlerin dört dörtlük yapıldığını söyleyen başka bir depremzede vatandaş ise, “Evler çok güzel oldu. Allah bin kere razı olsun. Devletimiz bizi perişan etmedi bizi rezil etmedi.” şeklinde konuştu.

KAYNAK : HÜRRİYET
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 2
  • Cennet 6 ay önce Şikayet Et
    Kaç tane yapmış onda biri daha
    Cevapla
  • Yaşar dede 6 ay önce Şikayet Et
    Sayın bakan birde şu şehir dahcesi, şehir stadyumu, kent meydanı, na gömdü günüz paralarla ne kadar konut yapılırdı hesap etseniz ne güzel olurdu. TÜRKİYE de konut sorunu olmazdı.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR