KAAN Başmühendisi Yaban: Onlar isteyecekler ama bu parayla satın alınamayacak bir ürün

KAAN'ın baş mühendisi Emre Yaban, "Onlar almak isteyecekler ama bu parayla satın alınamayacak bir ürün olacak. Biz istersek vereceğiz onlara." dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 22.02.2024 08:07 GÜNCELLEME 22.02.2024 08:46 EKONOMİ
KAAN Başmühendisi Yaban: Onlar isteyecekler ama bu parayla satın alınamayacak bir ürün
KAAN Başmühendisi Yaban: Onlar isteyecekler ama bu parayla satın alınamayacak bir ürün

Türkiye'nin 5. nesil savaş uçağı olacak KAAN gökyüzü ile buluştu. Tarihi sonrası açıklamalarda bulunan KAAN Baş Mühendisi Emre Yaban, "KAAN, bu topraklarda yetişmiş mühendisler olarak bizim için bir gurur fotoğrafı. 100 yıllık havacılık tarihinde, artık o içimize sindiremediğimiz geri kalmış dediğimiz şeyi yakaladığımızın bir fotoğrafı.

Dünyadaki tüm benzerlerine baktığımızda, artık dördüncü ülke olarak Havacılığın Şampiyonlar Ligi’ne girdik, onu gösterdik bugün." dedi.

ÇOK BÜYÜK BİR MÜHENDİSLİK VAR

Bu uçağa, sadece TUSAŞ‘ın bir ürünü olarak bırakılmaması gerektiğini vurgulayan Yaban, "Türk mühendislerinin çalıştığı şirketlerimiz var. Onların yaptığı ekipmanlarla bugün bu uçuşu yaptık. Yine kendi Türk mühendislerimizin geliştirdiği yazılım sistemlerini kullandık. O da ilk defa havaya kalktı bugün. Bu fotoğrafın, bu kapakların arkasında çok büyük bir mühendislik var.

KAAN PARAYLA SATIN ALINAMAYACAK BİR ÜRÜN

İnşallah bundan sonra bu uçağı, sadece bu topraklarda yapıldı diye değil rakiplerinden de daha iyi özelliklere sahip olduğu için tüm dünyaya satacağız. Onlar almak isteyecekler ama bu parayla satın alınamayacak bir ürün olacak. Biz istersek vereceğiz onlara. İnşallah bunu çok yakın zamanda göreceğiz tüm ekibimiz de bunu yapmaya çalışıyoruz." açıklamasında bulundu. 

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 332 TÜMÜ
 • bülent duman 4 ay önce Şikayet Et
  inşallah .önce kendi ihtiyaclarımız
  Cevapla
 • İslam Sancağı 4 ay önce Şikayet Et
  Muhalif medyaya bakın, dünyanın haber yaptığı Kaan projesini haber yapmadılar.. Düşman gibiler..
  Cevapla
 • murat 4 ay önce Şikayet Et
  benim maaşımı kessinler bu mühendise versinler sonuna kadar fazlasıyla hakediyorlar allah razı olsun
  Cevapla
 • fatih34 4 ay önce Şikayet Et
  Allah yolumuzu açık etsin İNŞALLAH..
  Cevapla
 • Zehni 4 ay önce Şikayet Et
  Önce turkiyeye satın sonra dünyada bize düşman olmayanlara satarsınız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR