Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeşil pasaport müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oda ve borsa başkanlarına yeşil pasaport verileceğini açıkladı. Tasarruf tedbirlerine ilişkin de konuşan Erdoğan, "Tedbirlere istisnasız olarak tüm kamu uymalı. Kamuda tasarruf sadece 3 yıllığına değil" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 15.05.2024 16:02 GÜNCELLEME 15.05.2024 16:02 EKONOMİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeşil pasaport müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeşil pasaport müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

İŞ DÜNYASINA YEŞİL PASAPORT MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmasında, 365 oda ve borsa başkanı için yeşil pasaport müjdesi verdi.

İş dünyası temsilcileri, bir süredir vize sorununun çözümü için çağrılarda bulunuyordu.

"KAMUDA TASARRUF 3 YIL DEĞİL"

Tasarruf tedbirlerine ilişkin de konuşan Erdoğan, "Tedbirlere istisnasız olarak tüm kamu uymalı. Kamuda tasarruf sadece 3 yıllığına değil" dedi.

Erdoğan, ekonomiye ilişkin değerlendirmelerinde ise "Ekonomi programımızın neticelerini çeşitli alanlarda görmeye başladık. Ülkemizin risk primi giderek düşüyor. Rezervlerimiz 127 milyar dolar seviyesine yükseldi. Kamuda harcama kontrol ve kesintlileriyle tasarrufu artırıyoruz. Yapısal reformları hızlandırıyoruz" ifadelerini kullandı.

"YEŞİL PASAPORTU FAZLASIYLA HAK ETTİKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul konuşmasında,“Ama bir konu var ki, bizleri üzmeye, mağdur etmeye devam ediyor.Tüm bu mücadelenin liderlerini, vize kuyruklarında bekletiyoruz. Özel sektörün kanaat önderlerinin dış temaslarını kolaylaştıralım ki, yolumuz açılsın. Dolayısıyla Oda-Borsa camiamızın da, yeşil pasaportu fazlasıyla hak ettiklerini düşünüyoruz. Her zaman olduğu gibi, reel sektörün yanında duran sizden, bu konuda da müjdeler geleceğine inanıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 35 TÜMÜ
 • Vatandaş 6 gün önce Şikayet Et
  Kesinlikle verilmemeli. Bütün özel giderlerini şirket gideri gösterenler yurt dışında toplantılar yapıp gider gösterirler.
  Cevapla
 • verme 6 gün önce Şikayet Et
  sonra al basina bela kacan kacana
  Cevapla
 • Samsunlu 6 gün önce Şikayet Et
  Yeşil pasaport ayrımcılıktır. Memur olmayan özel sektör çalışanına siz bu ülkenin öz evladı değilsiniz demektir.
  Cevapla
 • Alaskamkuzey 1 hafta önce Şikayet Et
  yeşil pasaport ile isvece gittim 3 saat polis beni alikoy du . yeşilin bir değeri zaten kalmadı. bari kırmızı ver de bir şeye benzesin
  Cevapla
 • stres savar 1 hafta önce Şikayet Et
  TİCARET ERBABINA VERMEYİNDE KİME VERİRSENİZ VERİN YEŞİL PASAPORTU YOKSA mazallah İHRACAT FALAN YAPIP ÜLKEYE DÖVİZ KAZANDIRIRLAR
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR