THY, Denver seferlerine başladı

Türk Hava Yolları (THY), 1988 yılında New York seferleri ile başladığı Amerika Birleşik Devletleri (ABD) uçuşlarına 14'üncü nokta olarak Denver şehrini de ekledi.

ABONE OL
GİRİŞ 13.06.2024 13:39 GÜNCELLEME 13.06.2024 13:39 EKONOMİ
THY, Denver seferlerine başladı
THY, Denver seferlerine başladı

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, Türk Hava Yolları (THY) 130 ülkedeki 347. varış noktasının ABD'nin Denver kenti olduğunu duyurdu.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, 130 ülkedeki 347. varış noktası olan Denver'a haftada 3 sefer düzenleyecek şirketin, 9 Temmuz itibarıyla da bu noktadaki seferlerini haftada 4'e çıkarıp her yıl binlerce ziyaretçiyi, İstanbul-Denver güzergahında uçurarak her iki ülkenin turizm ve ticaret hacimlerine katkı sağlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, THY olarak genişleyen uçuş ağlarına Denver’i eklemekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Amerika kıtasındaki uçuşlara ilk olarak 26 Ağustos 1988'de Brüksel aktarmalı New York seferleriyle başladıklarını kaydeden Bolat, "New York'a direkt uçuşlara ise 6 yıl sonra, 16 Temmuz 1994'te başladık. Türk Hava Yolları olarak bugün, Amerika’da Denver ile birlikte 14 noktaya direkt olarak uçmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yeni hat sayesinde misafirlerimiz başta İstanbul’un ve ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetme fırsatı bulacaklar." ifadelerini kullandı.

BİLET FİYATLARI 787 DOLARDAN BAŞLIYOR

THY, açılışa özel fiyatlarla gerçekleştireceği uçuşlarını İstanbul Havalimanı-Denver Uluslararası Havalimanı rotasında icra edecek.

3 Temmuz 2024'e kadar satın alınacak biletlerle 20 Temmuz 2024'e kadar İstanbul'dan Denver'a 787 Amerikan dolarından başlayan fiyatlarla seyahat edilebilecek.

Kampanya kapsamında geçerli olan fiyatlar, THY'nin resmi internet sitesinden alınan biletler için geçerli olacak.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • mustafa yavuz 1 ay önce Şikayet Et
  787 usd den satilacak biletler sadece internet sitedinden alinabilecek diyor. THY nin yuzlerce acentadi var. Bu acentalar neden hu biletleri satamiyorlar dogrusu vok merak ediyorum. TH Y kendi acentalariyla rekabet mi etmek istiyor yoksa onlari batirmak mi ?? THY yoneticilerinin bu soruyu samimiyetle dusunmeleri ve yanitlamalari gerek..
  Cevapla
 • frdun 1 ay önce Şikayet Et
  THY maddi gücü yüksek firmalarımızdan, peki yolcu uçağı üretmek için bir başlangıç gücüne sahip mi? Tabi ki hayır..
  Cevapla
 • frdun 1 ay önce Şikayet Et
  THY maddi gücü yüksek firmalarımızdan, peki yolcu uçağı üretmek için bir başlangıç gücüne sahip mi? Tabi ki hayır..
  Cevapla
 • cemal.a 1 ay önce Şikayet Et
  A jet Türk Turizmine vurulmuş bir darbedir. Bu konu çok iyi irdelenmelidir.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR