Eleştiriler sonrası TFF'den kulüplere tehdit gibi açıklama!

TFF'nin sosyal medya hesabından flaş bir paylaşım yapıldı. Yapılan açıklamada "Adalet değil ayrıcalık isteyen seviyesiz söylem ve tutumlara karşı disiplin talimatlarını devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın." denildi.

ABONE OL
GİRİŞ 02.04.2024 16:10 GÜNCELLEME 02.04.2024 16:56 Futbol
Eleştiriler sonrası TFF'den kulüplere tehdit gibi açıklama!
Eleştiriler sonrası TFF'den kulüplere tehdit gibi açıklama!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yayımladığı mesajla futbolun tüm paydaşlarını sağduyulu ve itidalli davranmaya davet etti.

TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, "TFF olarak göreve geldiğimiz ilk günden bu yana futbolumuzda sağduyu, iş birliği ve diyalog ortamını güçlendirmek adına samimi bir çaba göstermiş olup, tüm paydaşlarımızı da bu çabaya ortak edebilmek için yoğun bir mesai harcadık. Bu konuda pek çok spor kulübümüzden destek gördük; futbolda birleştirici ve uzlaştırıcı bir anlayışı hakim kılabilmek adına büyük gayret gösterdik. Ancak son dönemde üzülerek görmekteyiz ki ligin son haftalarına girilirken spor kulüplerimizin değerli yöneticilerinden gelen bazı talihsiz açıklamalar, çözüme katkı vermek bir yana çatışmayı körüklemekte ve Türk futboluna ciddi oranda zarar vermektedir." ifadeleri kullanıldı.

"Rekabette üstünlük ve öncelik kazanabilmek adına sportmenliği, saygıyı, 'fair play ruhunu' bir kenara bırakan kulüplerimizin her biri, aslında aynı zamanda Türk sporuna yön veren kültür ve kimliklere, köklü geleneklere sahiptir." denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ancak ne yazık ki bu güzide spor kulüplerimizin günümüz temsilcileri asırlık kültürlerine tezat oluşturacak açıklamalar yapmayı sürekli bir alışkanlık haline getirerek, Türk futboluna ve toplum barışına açıkça zarar vermektedir. Farklı kültürlere, görüşlere, kökene sahip milyonlarca insanın aynı renklere gönül vererek galibiyet sevincinde ve mağlubiyet hüznünde buluşmasını sağlayan futbol, ayrıştırıcı değil birleştirici olmalıdır. Rakibi daha iyisine, daha büyük başarılara teşvik futbolun niteliğini yukarı çekerken, hakarete varan söylemler tabir-i caizse yeşil sahaları çamurlaştırmakta, futbolu zevksiz ve oynanmaz hale getirmekte, spor kültürünü aşağı çekmektedir.

Futbolu koşulsuz seven, sevinçte ve kederde ortaklaşmayı şiar edinen Türk toplumunun bu açıklamalarla sürekli huzursuz edilmesinin hiç kimseye bir faydası olmadığı gibi, ülke futbolunun değerini aşağıya çekecek bu tarz açıklamaların faturasını son tahlilde yine kulüplerimiz ödeyecektir. İyinin yüceltildiği, kötünün ayıplandığı bir kültürün evlatları olarak bir kez daha futbolun tüm paydaşlarını sağduyulu ve itidalli davranmaya davet ediyoruz. Adalet değil ayrıcalık isteyen seviyesiz söylem ve tutumlara karşı disiplin talimatlarını ve hukuk çerçevesinde cezai yaptırımları taviz vermeden uygulamaya devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın."


 

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 193 TÜMÜ
 • Yasin 1 hafta önce Şikayet Et
  Türk Futbolundan kirli ellerinizi Çekinnn Artık
  Cevapla
 • Turk futbolu the end 1 hafta önce Şikayet Et
  Gercekmi bu.
  Cevapla
 • CAN 1 hafta önce Şikayet Et
  Önce şu soruya cevap ver başkan, Trabzonspor Fenerbahçe maçını hangi akıllı 115 dakika oynattı, hakem bu maçı ayağının dibine su şişeleri patır patır inerken, meşaleler kalecinin kucağına düşerken kimin talimatı ile oynattı, bu niye hep Fenerbahçenin başına geliyor, bizler salagiz sizler akillisiniz, bir de üste çıkıyorlar, en azından bu maçtaki olayları abartmayın oynatılması normaldir
  Cevapla
 • Murat ÖZKAN 1 hafta önce Şikayet Et
  Futbolun başına gelebilecek son kişi.İSTİFAAA
  Cevapla
 • Birbilen 1 hafta önce Şikayet Et
  Suçluluk psikolojisinin dışa vurumu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR