Aysal'dan eleştiri! 'Tek kelimeyle saftiriklik'

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, gündemdeki yabancı kısıtlamasını eleştirdi.

ABONE OL
GİRİŞ 19.03.2019 10:05 GÜNCELLEME 19.03.2019 10:05 Galatasaray
Aysal'dan eleştiri! 'Tek kelimeyle saftiriklik'
Aysal'dan eleştiri! 'Tek kelimeyle saftiriklik'

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, son günlerde yeniden gündeme gelen yabancı kuralıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Akşam'a konuşan Ünal Aysal, yabancı kısıtlamasının Türk kulüplerine zarar verdiğini vurgulayarak, ''Bu tip günlük ve düşünülmeden sorumsuzca alınan kararların sadece Galatasaray’a değil, Türk futboluna zarar verdiğini ve de kulüp yönetimlerinin de istikrarlı politikalar üretmede zorlandığını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray'daki başkanlık yaptığı dönemde uygulanan yabancı kuralıyla ilgili de konuşan Aysal, o dönem yapılan yerli transferlerle ilgili olarak, ''O dönem bir kısıtlama gelmeseydi Galatasaray çok sınırlı bir süre içinde normal şartlarda transferi düşünmeyeceği yerli oyunculara yönelmeyecekti. G.Saray, kendi seviyesinde olmayan oyunculara ve fırsatçılık yapan kulüplere hak etmedikleri bedelleri ödemek zorunda kalmayacaktı. Galatasaray’ın başarılı olduğu dönemlerde yabancı kuralının tesadüfen gündeme geldiğine inanmak da bence tek kelime ile saftiriklik olur'' dedi.

 

Mevcut kurala göre kulüpler 14 yabancı futbolcuya lisans çıkarma hakkına sahipken yeni kuralın 6+2+2 şeklinde olacağı konuşuluyor. Yeni kuralın geçerli olması durumunda kulüpler, maç 11'inde yalnızca 6 oyuncuya şans verebilecek ve 2 oyuncu da yedek kulübesinde yer alabilecek. Kalan 2 oyuncu ise maç kadrosunda yer alamayacak.

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  insallah sinirlama gelir yeter milletin parasinin disari ciktigi zaten adil degil aldiklari paralar bari turkiyede kalsin
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Adam sonuna kadar haklı yabancı sınırı koymak ligin kalitesini düşürüp yerlilerin fiyatını katlanmasından başka bir işe yaramaz
  Cevapla
 • mart 1 yıl önce Şikayet Et
  sınırlama gelirse 1960 yıllara geri döneceğiz milli takımda hepten sürünür
  Cevapla
 • hknslh 1 yıl önce Şikayet Et
  bu sonuca nasıl vardın? :)
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR