Dubois: Galatasaray'ı duyar duymaz gelmek istedim

Galatasaray'ın sezon başında Olimpik Lyon'dan transfer ettiği Fransız futbolcu Leo Dubois, sarı-kırmızılı kulübün kendisine olan ilgisini duyduktan sonra hemen gelmek istediğini kaydetti.

ABONE OL
GİRİŞ 29.01.2023 23:02 GÜNCELLEME 29.01.2023 23:02 Galatasaray
Dubois: Galatasaray'ı duyar duymaz gelmek istedim
Dubois: Galatasaray'ı duyar duymaz gelmek istedim

Galatasaray'ın sezon başında Olimpik Lyon'dan transfer ettiği Fransız futbolcu Leo Dubois, sarı-kırmızılı kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı kulübe kupalar kazanmak için geldiğini söyleyen Leo Dubois, "Galatasaray'ın bana ilgisini duyar duymaz, hemen gelmek istedim. Benim de kişisel olarak kupa kazanma isteğim vardı. Her ikisi de birleşince yani hem Galatasaray'ın kupa kazanması hem de benim isteğim, buraya geldim. Ve çok mutlu oldum" diye konuştu.

Takıma katılan yeni futbolcular hakkındaki düşüncelerini dile getiren Dubois, "Baktığımız zaman aslında dünya klasmanında bir kadromuz var. Avrupa'nın büyük kulüplerinden gelen oyuncularımız var. Bana sunulan proje de buydu. Ben de bu projenin içerisinde olmaktan çok mutluyum. Bu takıma, kupa kazanmak için geldim. Ve bugün baktığımız zaman iyi bir şekilde devam ediyoruz ve bu yolda da ilerliyoruz" dedi.

"Yeni bir kültüre alışmak kolay olmuyor "

İlk kez kendi ülkesinden çıkıp başka bir ülkeye geçen tecrübeli futbolcu, "Bu benim için özel bir macera oldu, sanki özel bir film gibi. Aradığım bir şeydi. 28 yaşıma geldim. Fransa'da yapacaklarımı tamamladığımı düşündüm. Yeni bir ülke, yeni bir futbol, yeni bir kültür, yeni bir lig. Tabii ki kolay olmuyor yeni bir kültüre alışmak ama bunların da beni zenginleştirdiğini düşünüyorum. Onun için gayet heyecanlı ve mutluyum" ifadelerini kullandı.

Takıma adaptasyonu konusunda Dubois, "Adaptasyonum kolay oldu. Buraya gelir gelmez Galatasaray'ın tarihinin Fransız tarihi ile ne kadar birleşik olduğunu gördüm. Benim için açıkçası güzel bir keşif oldu. Ancak soyunma odasında da daha çok İngilizce konuşuyoruz, ben de İngilizcemi geliştiriyorum ve ilerlemeye devam ediyorum. Adaptasyonumda herhangi bir sıkıntı yok" diye konuştu.

"Hepimizin ortak hedefi: Şampiyonluk"

Takım ve yönetimden bahseden Fransız futbolcu, "Takım arkadaşlarımdan bazılarını tanıyordum, bazılarını ise burada tanıdım. Açıkçası hepsinin kaliteli oyuncular olduğunu söyleyebilirim. Hepimizin ortak bir hedefi var; şampiyonluk yolunda ilerlemek ve bu yolda da tutkuyla ilerliyoruz, birlikte oynuyoruz. Okan Hocamızla ilgili olarak ise, onunla daha önce tanışmadım ama şimdi tanışma fırsatına eriştim. Birbirimizi keşfediyoruz. O da bizimle zaman zaman Fransızca konuşuyor. Onunla da aynı hedefler doğrultusunda ilerliyoruz" şeklinde konuştu.

Hangi mevkide oynamak istediği sorulan 28 yaşındaki futbolcu, "Bu benim için yeni bir keşif değil. Ama tercih yapmam gerekirse sağ tarafta oynamayı tercih ederim, sağ ayaklı biri olarak. Ancak daha öncede sol tarafta oynadım. Oradan bir alışkanlığım var. Benim için çok büyük bir fark yok. Oynadığım zaman hep en iyisini vermeye çalışıyorum. Bir taraftan da iyi şekilde orta yapabildiğimi düşünüyorum, ceza sahasına girebiliyorum. Bu benim işim ve bunu da hem kendim için hem de takımımın kazanması için yapıyorum. Öte yandan Galatasaray'ın savunma hattından bahseden Leo Dubois, "Şampiyon olmak için az gol yemek çok önemli. Ancak bununla da bitmiyor, aynı zamanda hücum hattınızın da iyi olması lazım ve bizim her iki tarafımız da iyi şekilde işliyor. Bu sadece defansın iyi yaptığı şey değil, takım olarak biz iyi oynuyoruz ve burada sadece defansa ya da hücum oyuncularına değil herkese ihtiyaç var. Bu şekilde devam ettiğimiz sürece şampiyonluğun geleceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Şampiyonluk yolunda Galatasaray'ın hücum hattından söz eden Dubois, "Yetenekli bir takıma sahibiz ve çok farklı yeteneklere sahip oyuncularımız var. Az gol yersek hücum hattımızın gol atması ile birlikte şampiyonluğa erişiriz. Tüm oyuncularımızın farklı karakteristik özellikleri var. Pivot olan var, golcü olan var, çalım atıp gole giden var. Rakiplerimize karşı ofansif anlamda üstün silahlarımız var. Biz konsantre olup her gün antrenmanlarda çalışmalarımıza devam edersek iyi bir yere geleceğimizi düşünüyorum."

Öte yandan Galibiyet serisini 10 maça çıkaran Galatasaray'da galibiyetler hakkında konuşan Leo Dubois, "Bizler profesyonel oyuncularız ve şunun farkına varmamız lazım ki, geçmiş geçmişte kalmıştır. Zafer kazanmışızdır ama bu geçmişte kalmıştır. Ancak tabii ki bu kazandığımız maçlar bir beklenti yaratıyor. Bizim de bu beklentinin altında kalmamamız lazım, bu nedenle her gün daha fazla çalışıp üzerine koyarak devam etmemiz gerekiyor" dedi.

"Tek hedefim kupalar kazanmak"

Derbiler ve Nef Stadyumu hakkından konuşan Dubois, "Derbi haftası çok farklıydı, biz de en iyi şekilde o haftaya hazırlandık. Çok mutlu oldum kazandığımız için. Orada yaşadığımız atmosfer inanılmazdı, ancak tabii ki bu derbinin bir de ikinci ayağı var. Kendi stadımızda, kendi seyircimiz önünde oynayacağımız derbinin çok daha muhteşem olacağını düşünüyorum. Açıkçası inanılmaz. Avrupa'da çok ender şekilde böyle atmosferlerle karşılaşabiliyorsunuz. Bana daha önce Galatasaray taraftarından bahsedildi. Ancak o anları yaşamadan, o duyguları hissedemiyorsunuz. Şu anda da tek hedefim kupalar kazanmak ve kazandıktan sonra da stadımızda, taraftarımızla beraber o duyguları yaşamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Taraftarlara mesaj!

Galatasaray taraftarına da mesaj gönderen Dubois, "Bizi desteklemeye devam etsinler. Çünkü onlardan güç alıyoruz. Ve biz de sahada onlar için yüzde yüzümüzü değil yüzde yüz yirmi hatta yüzde yüz otuzumuzu verip devam edeceğiz. Hem kendi evimizde olsun, hem de deplasman maçlarında olsun onlara çok teşekkür ediyorum destekleri için" ifadeleri kullanıldı.
 

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR