Galatasaray'dan Lale Orta açıklaması!

Galatasaray Kulübü, Kasımpaşa maçıyla ilgili son günlerde yer alan iddialar üzerine açıklama yaparak, MHK Başkanı Lale Orta'ya tepki gösterdi.

ABONE OL
GİRİŞ 18.03.2023 22:47 GÜNCELLEME 19.03.2023 12:16 Galatasaray
Galatasaray'dan Lale Orta açıklaması!
Galatasaray'dan Lale Orta açıklaması!

Galatasaray'dan MHK Başkanı Lale Orta hakkında açıklama geldi.

Sarı kırmızılılar, "MHK Başkanı Lale Orta'nın verdiği demeç, yayıncı kuruluşa sipariş görüntü servis ettiği yönünde basında yer alan iddiaları doğrulayan bir itiraftır." ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada,

"Geçtiğimiz haftadan bugüne yaşanan ve hala inanmakta zorlandığımız gelişmeler yüzünden aşağıdaki konuların taraflarınca en kısa zamanda açıklığa kavuşturulmasını bekliyoruz:

- Kasımpaşa maçında oyuncumuz Nicolo Zaniolo’ya yapılan kasti hareketin, maç sonrası tüm kamuoyu gibi hakem hocaları tarafından da kırmızı kartla cezalandırılması gerektiği değerlendirilmiştir. Bu pozisyonla bağlantılı hafta içi ortaya çıkan görüntü ve devam eden tartışmalara rağmen sakin kalarak Merkez Hakem Kurulu (MHK) ve başkanının yapacağı açıklama ile tüm spekülasyonları sona erdireceğine inandık.

Geldiğimiz noktada, MHK Başkanı Lale Orta’nın verdiği demeç, yayıncı kuruluşa sipariş görüntü servis ettiği yönünde basında yer alan iddiaları doğrulayan bir itiraftır.

Lale Orta, bu itirafla VAR odasındaki görüntüleri dışarıya sızdırdığını, MHK’nın görev tanımı dışına çıkarak hakem yorumcularına baskı yaptığını zımnen kabul etmiştir. Kendisinin tarafsızlık ilkesini göz ardı ederek, kamuoyundaki algıları dizayn etme misyonunu üstlenmiş olduğu apaçık ortadadır.

Bu zamana kadar yapılmış tüm hakem hatalarından daha vahim olan, adaletin terazisine direkt müdahale olan bu hareketin nasıl bir niyetle yapıldığını anlamakta güçlük çekiyoruz.

Lale Orta’dan, hazırlanan özet görüntüyü bizzat kendisi tarafından gönderilen görüntüyle değiştirmesi konusunda açıklama bekliyoruz.

Maç sonrasında yayıncı kuruluş dışında başka yayın kuruluşlarını aradığı ve telkinde bulunduğu iddiaları hakkında açıklama bekliyoruz.

Eski hakemleri arayarak kendisine karşı yapılan bir operasyon olduğu şeklinde ifadelerle kamuoyunu manipüle etmeye çalıştığı iddiaları hakkında açıklama bekliyoruz.
Ve soruyoruz; itiraf ve iddialar ışığında bu kişinin adaleti sağlamakla görevli, önemli bir kurulun başkanlığında bulunması ne kadar doğrudur?

- Dün akşam oynadığımız Konyaspor maçında oyuncumuz Léo Dubois’a yapılan, hakem hocaları tarafından da tartışmasız kırmızı kart olarak nitelendirilen müdahale anlaşılmaz bir şekilde sarı kartla geçiştirilmiştir.

Yine maçın ilerleyen dakikalarında aynı Konyaspor oyuncusuna ikinci sarı kart verilmemiştir.

Bu kararların hangi hakem aklıyla verildiği ve VAR hakemleri dahil yapılan konuşmaların Federasyonumuz tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi ve VAR’a bir müdahale olup olmadığının açıklığa kavuşturulması gerekmektedir.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu konuları titizlikle değerlendirerek en temel görevi olan adaleti sağlama adına gerekli adımları atmasını ve soruşturmaları yapmasını beklemekteyiz.

‘Bir kulüp için değil, herkes için adalet!’ diyerek çıktığımız bu yolda, kulübümüze özel kurulan hiçbir oyunun seyircisi olmayacağımızı da tüm spor kamuoyuna bildirmek isteriz" denildi.Detaylar geliyor...

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR 62 TÜMÜ
 • Ahmet 11 ay önce Şikayet Et
  Bu ligi bitirtmeyiz Ofsaytımsı Var konuşmaları elimizde yayınlarız İşiniz gücünüz algı. Bir maç kaybettiniz ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz. Haftalardır gıkınız çıkmıyordu.
  Cevapla
 • İnsanoğlu 11 ay önce Şikayet Et
  GS haksızlığa karşı susmam diyor. Millet herkese haksızlık yapılıyorsa sorun yok diyor. Neden herkes kendini GS ile kıyaslıyor. E bize de yapıldı biz ağlıyormuyuz diyorsunuz. Gsnin hakkını aramasının neresi yanlış. Türkiye de herşey böyle mhk den tutunda tüm kurumlara kadar. Yanlışı kabul etmek yerine üstünü örtmeye çalışılıyor.
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Ya 15maçtır kazanıyorduk ,,bak yenilirsek hakemler mhk vs,biz hep kazanmalıyız
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  çökecek iken nasıl feryad ettiğinizden sonra size yardım ettiklerini gördük. ağlaya ağlaya puanlar almaya başladınız.diagne nin tokatlaya tokatlaya attığı golle şampiyon oldunuz, küme düşmeye yaklaşınca arka arkaya kaç maçı haketmeden aldınız biliyoruz.
  Cevapla
 • Adnan 11 ay önce Şikayet Et
  Türk futbolunun kanser hücresidir GS, ligden GS yi çıkarın tertemiz süper bir lig olur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR