FETÖ'den el konulan et lokantasının adı değişiyor

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan operasyonlarda sahibi hakkında yakalama kararı çıkartılan Bolu Dağı’ndaki et lokantası Abdulrahim Uzunoğlan tarafından kiralandı.

ABONE OL
GİRİŞ 08.11.2016 19:21 GÜNCELLEME 08.11.2016 19:21 GÜNCEL
FETÖ'den el konulan et lokantasının adı değişiyor
FETÖ'den el konulan et lokantasının adı değişiyor

FETÖ soruşturması kapsamında Bolu Dağı’nda bulunan İsmail’in Yeri isimli et lokantasının sahibi İsmail Çolak hakkında terör örgütüne finans sağladığı gerekçesiyle yakalama kararı çıkartıldı. Çolak yurt dışına kaçarken, Düzce Valiliğinin kararı sonrasında polis ekipleri D-100 karayolundan et lokantasına girilen bölümü bariyerlerle kapatarak iş yerinin ruhsatı iptal edildi.

3 aydan bu yana kapalı olan et lokantası BolusporKulübü yöneticisi iş adamı Abdulrahim Uzunoğlan tarafından mülk sahibinden 10 yıllığına kiralandı. Abdulrahim Uzunoğlan, “Mülk sahibi avukatları aracılığıyla başsavcılığa kendi prosedürlerini yerine getirmek için başvurularını yaptılar. Biz 10 yıllık kira sözleşmemizi yaptık. Mülk sahibi kendi prosedürlerini bitirdikten sonra yeri bize teslim edecek. Bolu Dağı’nda Cafer Usta olarak kendi işyerimde hizmet veriyorum. Almış olduğumuz yerde de farklı bir isim altında aynı lezzeti vererek hizmet etmek istiyoruz” dedi.

Atanan kayyumun işletmeye olması sebebiyle kendisinin bir sorunu olmadığını söyleyen Uzunoğlan, "Kayyum işletmede olduğu için mülk sahibi ile kayyumun arasındaki sorun. Mal sahibi eski sözleşmeyi fesh ettiği için yeni bir kiracıyla sözleşme yaptı. Resmi prosedürle mülk sahibi ilgileniyor. İşlemlerini bitirip yeri bize teslim edecek" şeklinde konuştu.

"HİÇ TEREDDÜT ETMEDİM"

İşletmenin eski sahibinin FETÖ soruşturmaları kapsamında aranmasından dolayı işletmeyi kiralarken tereddüt etmediğini belirten Abdulrahim Uzunoğlan, "İşyerini kiralarken hiç tereddüt etmedim. Çünkü emsalleri var. Mal sahibinin FETÖ ile bir ilgisi olmadığını biliyorum. 28 yıldır yerin sahibi olan bir kişi. Kendimden de emin olduğum için hiçbir rahatsızlık duymadım" diye konuştu.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 1 TÜMÜ
 • murteza 3 yıl önce Şikayet Et
  bolu var mı senin gibi memleket kıymetini bilemedim
  Cevapla
 • gresunlu 3 yıl önce Şikayet Et
  ben gördüğümde adı kuzinet di galiba
  Cevapla
 • aaa 3 yıl önce Şikayet Et
  kayyumdan devralan adam eski sahibinin fetö ile bağı olmadığını söylüyor. devralan adamın eski sahibinin isteği doğrultusunda burayı almadığı kesin mi. iyi araştırılması lazım.
  Cevapla
 • merak eden 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu et lokantasının sahibi de mi darbe girişiminde yer almış
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  bunların ne halt olduğu piyasaya çıktığından bu yana yanlarında durmuşsa ne fark eder ha silah sıkmış millete develete ha yanlarında olmuş sen neyin kafasını yaşıyosun ?
  Cevapla
 • eyupsabri 3 yıl önce Şikayet Et
  o en sağlamlarından adam mevzudan altı ay önce ortalıktan tüymüş!!! var adamdaki istihbaratı gör ???
  Cevapla
 • Bülent 3 yıl önce Şikayet Et
  darbe girişiminde yer almamış ama maddi destek sunmuş o hainlere
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR