15 Temmuz'da başından vurulmuştu! Uyandığında...

Emniyet Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı’nda darbeciler tarafından başından vurulmuştu.

ABONE OL
GİRİŞ 24.02.2017 08:05 GÜNCELLEME 24.02.2017 08:07 GÜNCEL
15 Temmuz'da başından vurulmuştu! Uyandığında...
15 Temmuz'da başından vurulmuştu! Uyandığında...

Yaklaşık 5 ay yoğun bakımda kalan Aslan, 5 beyin ameliyatı geçirerek yaşama tutundu. Turgut Aslan'ın gözünü açtıktan sonra ilk sorusu "Ülkede neler oldu?" oldu.

15 Temmuz gecesi FETÖ’cüler tarafından Jandarma Genel Komutanlığı’nda başından vurulan Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanı Turgut Aslan, peş peşe gerçekleşen ameliyatlar ve zorlu bir tedavinin ardından mucizevi bir şekilde yaşama tutundu. 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece Jandarma Genel Komutanlığı’na giden Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanı Turgut Aslan, emekli edilen eski Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi’nin özel kalem müdürü Kurmay Albay Erkan Öktem tarafından başından 2 kurşunla vurulmuştu. Elleri bağlı şekilde yakın mesafeden vurulduktan saatler sonra hastaneye kaldırılan Aslan, aylar süren tedavinin ardından geçtiğimiz günlerde taburcu edildi. 

TAMAMEN İYİLEŞECEK

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 5 ay yoğun bakımda kalan ve 2 ay da normal tedavisi süren Aslan’ın fizik tedavisi devam ediyor. Yürümede kısmen sıkıntı yaşayan Aslan’ın yakında sağlığına tamamen kavuşacağı kaydedildi. Aslan’ın vurulduktan saatler sonra hastaneye kaldırılmasının ardından başlayan uzun tedavi sürecinde 5 defa beyin ameliyatı geçirdiği öğrenildi. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Demircan, yaptığı açıklamada, “Allah’ın emriyle ve tıbbın yoğun çabasıyla bir mucize yaşandı. Turgut Bey ülkesine ve hayata çok bağlı bir insan. Büyük bir yaşam mücadelesi verdi. Kendisine çok geç müdahale yapılmasına rağmen başarılı bir tedavi uygulandı. 5 beyin ameliyatı yaptık. Sonuç çok olumlu. Biz bunu bir mucize olarak görüyoruz” dedi.

İLK SÖZLERİ: NELER OLDU?

Aslan’ın yakın çevresi, gözünü açtığı anda ilk olarak dua ettiğini ve daha sonra “Neler oldu?” diye sorduğunu anlattı. Aslan’ın, Türkiye’de FETÖ’cülerin darbeye teşebbüs ettiğinin ve bu yüzden silahlı saldırı sonucu vurulduğunun söylenmesinin ardından, “Herkes ülkemiz için benimle beraber bir kez daha dua etsin” dediği ifade edildi.

Habertürk

ETİKETLER

YORUMLAR 74 TÜMÜ
 • musa 3 yıl önce Şikayet Et
  ülkeyi ve insanları bu hale getiren hainlere allah cc. kan kustursun inşaallah! bunlar sadece vatan haini değil, islam ve insanlık düşmanı caniler!..özel harekatçılar olsun,siviller olsun,bütün şehit ve gazilere gözü dönmüşcesine düşmanca davranan bu kalleşlere hain demek çok az kalıyor!bu mazlumların intikamını bu zalimlerden müntakim ,cebbar ve kahhar olan Allahım en kısa zamanda alsın inşaallah!
  Cevapla
 • Emır266441 3 yıl önce Şikayet Et
  Bogazımda koca bır düğüm..gözlerım dolu dolu....
  Cevapla
 • keçiörenli 3 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH c.c. tez zamanda sağlığına kavuştursun, Pala Mustafa abimizin aslan kardeşi Turgut abimiz
  Cevapla
 • DOĞAN BEY 3 yıl önce Şikayet Et
  kadirsinaslığa bak adam kendine gelince ülkem nasıl diyor CENABI ALLAHIN ÖMÜR BAĞIŞLADI;BU KULUNA HAYIRLI SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ....
  Cevapla
 • Derya Özdemir 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah sizin gibi vatan sevdalılarını daim etsin,Rabbim razı olsun bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz inş
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR