Gramı 60 dolar, köylünün başına meteor taşı kondu!

Bingöl'e düşen ve gramı 60 dolardan satılan "Göktaşı" parçalarına benzer taşları fark ederek toplayan Özdemir, taşlar meteor taşı çıkarsa 1 milyon liraya satacağını söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 08.01.2018 12:02 GÜNCELLEME 08.01.2018 12:42 GÜNCEL
Gramı 60 dolar, köylünün başına meteor taşı kondu!
Gramı 60 dolar, köylünün başına meteor taşı kondu!

Elazığ'da bir köyde hayvanlarını otlatırken, 2015 yılında Bingöl'e düşen ve gramı 60 dolardan satılan "Göktaşı" parçalarına benzer taşları fark ederek yaklaşık 5 kilogram toplayan Hasan Hüseyin Özdemir, taşların meteor taşı çıkması halinde 1 milyon liraya satacağını söyledi.

Elazığ’ın Palu ilçesine bağlı Karasalkım köyünde ikamet eden ve yazın Hüseyin Hüseyin Özdemir (39), yaklaşık 1,5 ay önce hayvanları otlatmaya çıktı. Köyün üst tarafında hayvanları otlatırken yerde parlayan taşlar gören Özdemir, taşların diğer taşlardan farklı olduğunu fark etti. Bunun üzerine bölgeyi tarayarak farklı boyutlarda 100 adet yaklaşık 5 kilogram ağırlığındaki meteor taşı olduğunu iddia ettiği taşları topladı.
İnternetten araştırma da yapan Özdemir, meteor taşı olduğunu iddia ettiği taşları 1 milyon liraya satışa çıkardı.

TAŞLAR GÖKTAŞINA BENZİYOR

1,5 ay önce hayvanlarını otlatmaya götürdüğünde yerde siyah taşların parladığını fark ettiğini belirten 2 çocuk babası Hüseyin Özdemir, “Dikkatimi çekti. Yerden alıp eve getirdim. Araştırdığımda bunların gök taşlarına benzerliğine gördüm. Diğerlerini de toplayıp getirdim. Gök taşı olup olmadığını tam bilmiyoruz. Bazı taşları mıktanıs tutuyor. Analizlerini yaptıramadığımızdan dolayı tam olarak emin değiliz. Kime gösterdiysem gök taşlarına benzediğini söylüyor" dedi.

METEOR TAŞI ÇIKARSA 1 MİLYON LİRAYA SATACAK

Kendisinin çok fazla maddi imkanı olmadığını, ilgilenenlerin kendisini aramasını isteyen Özdemir, daha önce benzerlerinin Bingöl’de de görüldüğünü bildiğini aktardı.
Yaklaşık 5 kilogram ağırlığındaki taşları 1 milyon lira veren olursa satabileceğini dile getiren Özmedir, "Hepsini bir yerde buldum. Başka yoktu, hepsini getirdim. Yine aradık taradık başka bulamadık. Yapısal olarak normal taşlardan çok farklı. Sanki toplu olarak düşmüş ve düştüğü an parçalanmış gibi" diye konuştu.

2 Eylül 2015 yılında Bingöl'ün Sarıçiçek köyü çevresine (Howardite-Eucrite-Diognite) meteor klanının bir parçası olan göktaşı düşmüş, köylüler toplayarak ortalama gramı 60 dolardan satmıştı.

ETİKETLER

YORUMLAR 5 TÜMÜ
 • cahit 10 ay önce Şikayet Et
  Bende buldum
  Cevapla
 • kenan 2 yıl önce Şikayet Et
  hep olmuşuz firsatci nasil köşeyi bir an önce döneriz gibisinden!
  Cevapla
 • Mustafa aslan 2 yıl önce Şikayet Et
  bunu anlamak için bir mıklantıs yeterli mıklantısa yapışırsa doğru taş yapışmasa hava gazı
  Cevapla
 • Merhaba 2 yıl önce Şikayet Et
  O kadar yorgunuz ki az çalışıp, çok kazanmak hayali ile yanıyoruz.
  Cevapla
 • Ardahan'lı 2 yıl önce Şikayet Et
  Ekmeğini taştan çıkartmak, bu olsa gerek. Yakışır valla niye olmasın ki
  Cevapla
 • Ggg 2 yıl önce Şikayet Et
  Olur tabı ıs goktasına kaldı zatu :)
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR