Fener Rum Patrikhanesi'nden önemli karar!

Fener Rum Patrikhanesi'ndeki toplantıda, Ukrayna Ortodoks Kilisesi'nin, Rus Ortodoks Kilisesi'nden bağımsızlık talebinin kabulü kararlaştırıldı.

ABONE OL
GİRİŞ 11.10.2018 19:22 GÜNCELLEME 11.10.2018 19:23 GÜNCEL
Fener Rum Patrikhanesi'nden önemli karar!
Fener Rum Patrikhanesi'nden önemli karar!

Fener Rum Patrikhanesi'nde üç gün devam eden istişare toplantısının ardından, Ukrayna Ortodoks Kilisesi’nin bağımsızlık talebine ilişkin karar verildi.

"TALEBİ UYGUN GÖRDÜK"

 

 

Toplantının sonunda Fener Rum Patrikhanesi'ni temsilen gazetecilere açıklama yapan Fransa Metropoliti Emanuel, Ukrayna Ortodoks Kilisesi'nin bağımsızlık (otosefal) talebine destek konusunda daha önce aldıkları kararı bugün yenileyerek, talebi uygun gördüklerini ifade etti.

Metropolit Emanuel, Ukrayna Ortodoks Kilisesi’nin Moskova’daki Rus Ortodoks Kilisesi'nden ayrılma yolundaki talebine ilişkin kararın bugün kesinleştiğini açıkladı.

Kararın açıklanmasını, Rusya ve Ukrayna'dan gelen medya mensupları da takip etti.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 17 TÜMÜ
 • abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Demekki Yunanistandan sonra Ukraynada Katolik Amerikaya biat etti..
  Cevapla
 • orhan 1 yıl önce Şikayet Et
  vay arkadaş... adamların demokrasisine bakın... yeryüzündeki bütün camiilerimizin her biri bağımsız ama müslümanlara demokrasi dersi veriyorlar... camiilerin sahibi Allah... kiliselerin sahibi kul (papa)... bu bile tek başına islamın yüceliğini ispata yeter...
  Cevapla
 • vatanser 1 yıl önce Şikayet Et
  neden istanbul da yapılıyor bu nokta önemli ve tehlikeli gitsinler başka yerde yapsınlar
  Cevapla
 • TSelli 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar palyaço'ya benziyor...
  Cevapla
 • ANaliz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu olay Rus ortodoks kilisesinin fener rum patrik hanesinden bağımsızlığıyla sonuşlanmasın din ve siyaset biribirene karışırsa olacağı budur. Yeni düşmanlıklar çağımmızın isteyeceği son şey .
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR