Öğretmenlerden MEB'e 31 bin proje önerisi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, '(Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir Projesi) 81 ilin tamamından fikir geldi. Toplam 31 bin civarında yeni öneri var. Bunların 4 bin kadarı da çok somut ve kapsamlı projeler. Bizim tam da ihtiyacımız olan konularda projeler var' dedi

ABONE OL
GİRİŞ 23.11.2018 01:59 GÜNCELLEME 23.11.2018 01:59 GÜNCEL
Öğretmenlerden MEB'e 31 bin proje önerisi
Öğretmenlerden MEB'e 31 bin proje önerisi

Bakan Selçuk, Habertürk televizyonunda katıldığı canlı yayında "Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir Projesi" ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Projeyi öğretmenlerin fikirlerini doğrudan alabilmek için hayata geçirdiklerini hatırlatan Selçuk, "81 ilin tamamından fikir geldi. Toplam 31 bin civarında yeni öneri var. Bunların 4 bin kadarı da çok somut ve kapsamlı projeler. Bizim tam da ihtiyacımız olan konularda projeler var." diye konuştu.

Selçuk, veri madenciliği metodolojisi ile Bakanlığa iletilen bütün proje önerilerinin analiz edildiğini aktardı.

 

Çeşitli parametrelerin dikkate alındığını ve bunlara göre alt başlıklar oluşturulduğunu dile getiren Selçuk, daha sonra projeler ile içinde geçen anahtar kelimelerin sınıflandırıldığını kaydetti.

Projelerin yazılım aracılığıyla anahtar kelimelere göre gruplandığı bilgisini veren Selçuk, "Böylece biz projeleri ilgili birime otomatik olarak gösterebilmiş, sevk edebilmiş oluyoruz." ifadesini kullandı.

Öğretmenlerden gelen proje fikirlerinin sayısının giderek arttığını söyleyen Selçuk, "Öğretmenlerimizin bazılarına yüz yüze ulaşamasak da beraber sanal ortamda yeni projeler üzerinde çalışma fırsatımız olacak." açıklamasını yaptı.

ŞEHİT ÖĞRETMENLER UNUTULMADI

Programda, Batman'daki terör saldırısında şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın arkadaşlarının yer aldığı müzik grubu, "Pencereden Kuş Uçtu", "Magusa Limanı", "Suya Gider Allı Gelin", "Gönül Dağı" ve "Edremit'in Gelini" türkülerini seslendirdi.

Aybüke öğretmenin "Magusa Limanı" türküsünü söylediği videonun da gösterildiği programda, şehit olan 150'ye yakın öğretmenin ismi ekranlara yansıtıldı.

Canlı yayın, Hababam Sınıfı filmlerinin çekildiği Adile Sultan Kasrı'ndan yapıldı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • türk 1 yıl önce Şikayet Et
    muhteşem... işte bu, innovation bu, gelişmeye açıklık bu, tüm sorunlara çözüm üretmenin sırrı bu. tebrik ederim sayın Selçuk. (not: bu yorumu çok az kişi anlar ! zaten bu haberi de çok az kişi okur bence)
    Cevapla
  • mali 1 yıl önce Şikayet Et
    Sayın Bakana öğretmenlere karşı duyarlı,görüşlerine ehemmiyet evren ve görüşlerini değerlendiren yaklaşımı için çok teşekkür ediyorum
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR