Artık teröristlerin cenazelerini aileleri bile kabul etmiyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde son üç yılda güvenlik güçleri tarafından öldürülen PKK'lı teröristlerden kimlik tespiti için Malatya’ya getirilen 213’ü aileleri tarafından kabul edilmeyince kimsesizler mezarlığına defnedildi.

ABONE OL
GİRİŞ 13.02.2019 13:43 GÜNCELLEME 13.02.2019 13:46 GÜNCEL
Artık teröristlerin cenazelerini aileleri bile kabul etmiyor
Artık teröristlerin cenazelerini aileleri bile kabul etmiyor

Haber 7 

 

 

Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki bazı illerinde son üç yılda PKK'lılara yönelik güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda öldürülerek Malatya’ya getirilen 517 PKK'lının cenazesinden 213'ü aileleri tarafından kabul edilmeyince Malatya Şehir Mezarlığındaki kimsesizler mezarlığına defnedildi.

Alınan bilgiye göre, 2015-2018 yılları arasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda öldürülerek otopsi ve kimlik tespiti için Malatya Adli Tıp Kurumuna getirilen yaklaşık 517 PKK’lıdan 213'ü aileleri tarafından kabul edilmedi. Kimsenin sahip çıkmadığı cenazelerin savcılık kararıyla belediye ekipleri tarafından kimsesizler mezarlığına defnedildiği kaydedildi.

 

 

Malatya Adli Tıp Kurumunda son olarak bekletilen 9 teröristin cenazesinden sadece 3'ünün ailelerine teslim edildiği, kimsenin sahip çıkmadığı 6 cenazenin ise kimsesizler mezarlığına defnedildiği, genelde Tunceli, Şırnak, Bingöl ve Diyarbakır’ın kırsal kesimlerinde öldürülen terörist cenazelerinin Malatya'ya getirildiği öğrenildi. 

ETİKETLER

YORUMLAR 33 TÜMÜ
 • Tam Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Köpekler mezarına
  Cevapla
 • Xye 1 yıl önce Şikayet Et
  Kimsesiz mi??? Hainler mezari olsa iyi olurmus onlar icin.
  Cevapla
 • murteza 1 yıl önce Şikayet Et
  chp nin haberi olmamış demekki
  Cevapla
 • Faruk 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu itlerden köpek mamasi yapip ormanda ac gezen kurtlara vermek gerekir. Böylelikle köylere inmesini engelleyip hayvanlari hayatta tutmayi basarmis oluruz.
  Cevapla
 • firdevs 1 yıl önce Şikayet Et
  bir hayvansever olarak söylüyorum hayvanlar ormanlarda yiyecek bulamıyor ve aç oldukları için şehirde insanlara saldırıyorlar. bunları gömerek yok edeceğinize parçalayıp orman ve boş arazilere dağıtılması için önce ilgili yetkililere sesleniyor um bu konuda tüm hayvansever kardeşlerimizinde duyarlı olması lazım. en azından kırsal alanda yaşayan yabani hayvanlar aç kalmamış olur.
  Cevapla
 • ünal 1 yıl önce Şikayet Et
  o leşleri yabani hayvan bile yemez :) sayıları artar inşallah
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR