MHP duyurdu! Harekat başladı...

MHP 'İstanbul seçimleri için hemşehri harekâtını başlattığını' açıkladı. Parti yönetimi oy vermeyen seçmenle yüz yüze görüşmelere başlayacak.

ABONE OL
GİRİŞ 15.05.2019 10:21 GÜNCELLEME 15.05.2019 10:21 GÜNCEL
MHP duyurdu! Harekat başladı...
MHP duyurdu! Harekat başladı...

31 Mart İstanbul seçimlerinin iptal edilmesinin ardından MHP İstanbul için kollarını sıvadı. İl başkanlarını Ankara'da toplayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın önceki gün teşkilatla ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçiminin yol haritası çizildi. MHP, İstanbul'da 31 Mart'ta sandığa gitmeyen 1 milyon 700 bin seçmenle tek tek görüşecek. Sandığa gitmeyen seçmenin çoğunun milliyetçi muhafazakâr seçmen olduğu aktaran parti yönetiminin teşkilata, "Yüz yüze sohbet edince, insanların kafalarındaki bazı karışıklar gidiyor.

31 Mart'ta Binali Yıldırım seçimleri zaten kazanmıştı. Bu usulsüzlükler YSK kararıyla ortaya tescillendi. MHP olarak 23 Haziran'da da Binali Yıldırım'ın kazanması için çalışacağız" dedi.

Parti yönetimi, teşkilattan mahalle temsilcileriyle bir araya gelinmesini isteyerek "Biz, 'hemşehri harekâtı'nı başlattık. Kanaat önderleriyle ve derneklerle görüşüyoruz. İftar ve sahur programları var. Siz de mahalle temsilcilerine ulaşın. Oy vermeyen herkese gideceksiniz" talimatını verdi. 

 

 

KAYNAK : Türkiye Gazetesi

ETİKETLER

YORUMLAR 5
 • Nazım KARAMEHMET 1 yıl önce Şikayet Et
  Bayağı milletin beynini karıştırmışlardı. Karışıklığı giderin birlikte, Bahçeli doğru yolda.
  Cevapla
 • fOcus 1 yıl önce Şikayet Et
  Lütfen oyunuzu verin beyler #çokdahagüzelolacak
  Cevapla
 • Milli 1 yıl önce Şikayet Et
  Kurtlar sahaya indi cakal surusu kacacak yer ara
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun Reisten çok güzel bir karar.
  Cevapla
 • m3hk 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu secinmin kritik partisi mhp oldu yine olacak. Bakalım gorecegiz.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR