Berfin'in yüzünü asitle yakan saldırgan hakkında flaş gelişme

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Berfin Özek'in (19) yüzüne asit benzeri sıvı atarak ağır yaralanmasına neden olan eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. Çeltik, İskenderun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan yargılanacak.

ABONE OL
GİRİŞ 30.05.2019 14:09 GÜNCELLEME 30.05.2019 14:16 GÜNCEL
Berfin'in yüzünü asitle yakan saldırgan hakkında flaş gelişme
Berfin'in yüzünü asitle yakan saldırgan hakkında flaş gelişme

Geçen 15 Ocak'ta İskenderun'a bağlı Buluttepe Mahallesi 390 Sokak'ta dershaneden çıkıp evine doğru giden Berfin Özek'in yolu iddiaya göre eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından kesildi. Çeltik, Özek'in yüzüne asit benzeri bir sıvı atıp, kaçtı. Yaralanan Berfin Özek, çağırılan ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalesinin ardından da Adana Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Yüzünde yanıklar oluşan genç kız, Yanık Ünitesi'nde tedaviye alındı. Berfin Özek'e saldırıyı gerçekleştirdiği iddiasıyla yakalanan Casim Ozan Çeltik tutuklandı. Berfin Özek'in gördüğü uzun tedavinin ardından taburcu olan ancak yüzünde ağır yanık izleri kaldı.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

İskenderun Sulh Ceza Hakimliği'nin 16 Ocak tarihli kararıyla saldırgan Casim Ozan Çeltik'in evinde yapılan aramada 1,5 litrelik pet şişede sarı sıvı ve 0,50 litrelik pet şişede ise kırmızı renkli sıvı ele geçirildi. Olay yerinde ise 1 litrelik kap ve içinde bir miktar sıvı ile zemin üzerinde parmak uçları erimiş eldiven bulundu. Materyaller üzerinde yapılan kriminal incemelerde parmak izine rastlanan Çeltik, tüm bunlara rağmen suçlamaları reddetti. Amcasının evinde üzerini değiştirmediğini savunan Çeltik, şişelerde bulunanların ise gaz yağı ve kaçak alkol olduğunu ileri sürdü.

'KASTEN ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS' SUÇUNDAN YARGILANACAK

Berfin Özek'in yüzüne sülfürik asit atan ve olay günü gözaltına alınıp tutuklanan sanık Casim Ozan Çeltik hakkında İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırladı. İddia, kriminal raporları, müşteki, şüpheli tanık beyanları, görüntü inceleme tutanakları, adli muayene raporları ve görüntü kayıtlarının incelenmesi ile hazırlanıp mahkemeye sunulan iddianame İskenderun 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.  Çeltik, önümüzdeki günlerde 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan yargılanmasına başlanacak.

 

 

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 22 TÜMÜ
 • sami 1 yıl önce Şikayet Et
  cezalar yetersiz yetersiz yetersiz caydırıcı değildir bundan dolayı mide bulandıran olayların sonu gelmiyor
  Cevapla
 • nadim hatipoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  aynı asitle aynı yerden yüzünü yakacaksın ki adalet tecelli etsin yoksa kamu vicdanı rahat etmez.
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynı hareket ona yapılmalı kısasa kısas bakalım insan içine çıka bilecekmi
  Cevapla
 • Harun 1 yıl önce Şikayet Et
  Boylelerini hadim edip birakmali omur boyu surundurulmeli
  Cevapla
 • hemmet 1 yıl önce Şikayet Et
  İdam gelmeden Türkiye'ye huzur gelmez. İdam vicdanları rahatlatır. Eninde sonunda mutlaka gelecek.Dört gözle bekliyoruz!!!
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR