Aksakal: “Türkiye’nin Güvenliği Herşeyden Önemlidir.”

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR’a gönderdiği mektup içeriği konusunda bir açıklama yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 12.06.2019 17:30 GÜNCELLEME 12.06.2019 17:30 GÜNCEL
Aksakal: “Türkiye’nin Güvenliği Herşeyden Önemlidir.”
Aksakal: “Türkiye’nin Güvenliği Herşeyden Önemlidir.”

“Hiçbir anlaşma Türkiye’nin güvenliğinin üstünde bir değere sahip değildir.” diyen Aksakal şunları söyledi:

 

A.B.D. Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın Sayın Hulusi AKAR’a gönderdiği mektup özünde kendi görüşlerini içermekle birlikte üniter ve bağımsız bir devlet olarak Türkiye Cumhuriyetini tamamen kişiliksizleştirme ve kimliksizleştirme amacı taşımaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti devleti, tarihinin hiçbir döneminde bir başka devletin inayetine muhtaç olmadığı gibi, yeri ve zamanı geldiğinde bu gibi tehdit ve şantaj içeren girişimlere karşı gereken cevabı en etkili şekilde verebileceğini de geçmişte göstermiştir.

 

Yedi düvele karşı başarıyla sonuçlandırdığı Kurtuluş Savaşı ruhununu, 1974’de Haşhaş ekimi yasağında, Kıbrıs Barış harekatında, Kardak kayalıklarının işgal girişiminde ve AB’nin Kıbrıs şartı dayatmalarında kararlı bir şekilde tereddütsüz hayata geçirmiştir.

S-400 savunma sistemlerinin alınması konusu millî güvenliğimizin bir gereği olarak ortaya çıkmıştır ve hiçbir anlaşma Türkiye’nin güvenliğinin üstünde bir değere sahip değildir.

Devletler arası  ittifaklar sadece bir tarafın çıkar ve beklentileri üzerine bina edilemez, hiçbir devlet de Türkiye Cumhuriyeti’ne parmak sallayamaz.

Sınırımızda oluşturulmaya çalışılan yeni bir sözde uydu devlet yaratma girişimleri karşısında kadim Türk devleti, bu topraklar üzerinde yaşayan 81 milyon insanıyla yeniden tarih yazmaktan çekinmeyecektir.

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  HELAL SANA. Chdp.liler, sözde ip.liler bir gün ağzınızdan böyle sözler çıkacak mı?
  Cevapla
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Vallla kral adam, ister solcu, ister sağcı ol hiç farkezmez, yeterki vatan sever ol, ne olursan ol, önemi yok..
  Cevapla
 • Muammer 1 yıl önce Şikayet Et
  Işte bu ya.helâl be.şu erdemi bütün siyasî partiler göstermesi lazım.
  Cevapla
 • Şenöz Şenöz 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamsın be... Yalandaroğlu seni örnek alsın
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR