Eşini öldüren kocadan kan donduran soru

Bursa'da cezaevinden izinli çıkarak karısını öldüren Mehmet Hanifi Alparslan'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Son sözleri sorulan Alparslan, "Onlar beni çağırdı, ben oraya barışmak için gitmedim" dedi. İyi hal uygulanmayan sanığın, "Hakim bey, yatarı ne kadar?" diye sorması tepki çekti.

ABONE OL
GİRİŞ 14.06.2019 09:42 GÜNCELLEME 14.06.2019 09:44 GÜNCEL
Eşini öldüren kocadan kan donduran soru
Eşini öldüren kocadan kan donduran soru

Bursa'da cezaevinden izinli çıkarak karısını öldüren sanık, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edildi. 

 

 

Geçen yıl mayıs ayında meydana gelen olayda, 2013 yılında Gemlik'te simitçi cinayetinin faili Mehmet Hanifi Alparslan (36), cezaevinden izinli olarak çıkıp, eşi Çiğdem Alparslan'ı (35) 19 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Olayın ardından Alparslan tutuklandı. 
Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle dava açılan Mehmet Hanifi Alparslan, son kez hakim karşısına çıktı. Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya sanık Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Son sözleri sorulan Alparslan, "Daha önceki ifadelerimi tekrarlıyorum. Eşimi ben öldürdüm, kabul ediyorum. Eşim ile biz küs değildik. Uzaklaştırma cezamın bitmesine iki gün vardı. Onlar beni eve çağırdı. Ben oraya barışmak için gitmedim" dedi. 

Sanık akıllı çıktı 

Öte yandan Adli Tıp Kurumu'ndan alınan rapor, mahkeme başlangıcında okundu. Rapora göre, sanık akıllı çıktı. Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanığın ağırlaştırılmış müebbet ile cezalandırmasını ve hiç bir indirim uygulanmamasını istedi. Kısa bir aranın ardından mahkeme heyeti sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. 

"Yatarı ne kadar?"

Mahkeme, iyi hal uygulamadan sanığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Karar üzerine  "Hakim bey, yatarı ne kadar?" diye soran sanığa üzerine Mahkeme Başkanı Erhan Peker, "İnfaz kalemince yatarın hesaplanır" yanıtını verdi.

 
 

 

KAYNAK : İHA, DHA

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR