Tosuncuk'un eşi ifade verdi: Ben de mağdurum

"Tosuncuk" olarak bilinen Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın'ın Çiftlik Bank davasında verdiği ifade ortaya çıktı. Çiftlik Bank'ı "yazılım şirketi" olarak bildiğini öne süren Aydın, hiçbir kazanç sağlamadığını söyledi. Kendisinin de mağdur olduğunu iddia eden Aydın, "Eşim hesabıma para gönderince, paraya tedbir kondu. Şu anda bu parayı kullanamıyorum" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 22.07.2019 13:59 GÜNCELLEME 22.07.2019 14:13 GÜNCEL
Tosuncuk'un eşi ifade verdi: Ben de mağdurum
Tosuncuk'un eşi ifade verdi: Ben de mağdurum

"Tosuncuk" olarak bilinen Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın'ın, 48 sanıklı Çiftlik Bank davasında talimatla verdiği ifade ortaya çıktı. 

Davanın tutuksuz sanığı Aydın, şirketin sahibi Mehmet Aydın'ın eşi olduğunu, şirket ile herhangi bir ilgisinin olmadığını belirterek, "Şirkette pay sahibi değilim. Şirketin yöneticisi değilim. Haksız kazanç sağlamadım" dedi. 

Çiftlik Bank davasının tutuksuz sanığı Sıla Aydın'ın, Bursa Karacabey 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde talimatla verdiği ifadesi, davanın görüldüğü İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne geldi.  İfadesinde şirket hakkında bilgisi olmadığını ileri süren Sıla Aydın, "Davanın diğer sanıklarını da tanımıyorum" dedi. 

 

 

"MEHMET AYDIN'IN EŞİ OLDUĞUM İÇİN HAKKIMDA DAVA AÇILMIŞTIR"

Çiftlik Bank'ı bir yazılım şirketi olarak bildiğini, şirketin sahibi Mehmet Aydın'ın eşi olduğunu söyleyen Sıla Aydın, "İnsanların para yatırdığı ve bir şekilde kazanç sağladığını biliyordum. Ancak kesinlikle şirketin yönetiminde değildim. Pay sahibi de değilim. Bu şirketin nasıl işlediğini de bilmiyorum. Diğer sanıkların ise sadece ismen biliyorum. Belirttiğim gibi şirketin bir suç örgütü olduğunu bilmediğim gibi kesinlikle bir kazanç sağlamış değilim. Herhangi bir hissem de yoktur" dedi.

Yurt dışına para çıkardığı yönündeki suçlamaları kabul etmeyen Sıla Aydın, "Mehmet Aydın'ın eşi olduğum için hakkımda iddianame düzenlenmiştir" dedi. 

"EV ALMAK İÇİN BİRİKTİRDİĞİMİZ PARAYA TEDBİR KONDU"

Sıla Aydın ifadesine şöyle devam etti:

"Mayıs 2017 ve Ağustos 2017'de Arjantin ve Uruguay'da 15'er gün olmak üzere iki kez bulundum. Eşim Mehmet Aydın ise Türkiye'ye dönmedi. Ayrıca bizim ev almak üzere biriktirdiğimiz para benim adıma bankadaydı. 2017 Ekim diye hatırlamadığım tarihte eşim benim hesabıma bu birikmiş parayı gönderince tedbir kondu. Şu anda parayı da kullanamamaktayım."

Suçsuz olduğunu söyleyen Aydın beraatine karar verilmesini istedi. 

17 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİYLE YARGILANIYOR

Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 14 Mart 2018 tarihinde tutuklanmış, 2.5 ay tutuklu kaldıktan sonra 31 Mayıs 2018 tarihinde tahliye edilmişti. Soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede Sıla Aydın'ın, "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak", "Mal varlığı değerlerini yurt dışına çıkarmak" suçlarından 7 yıldan 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması talep ediliyor. 

 

 

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 12 TÜMÜ
 • takavit 11 ay önce Şikayet Et
  fasa fiso demekki bu adam bazi bizim siyasetcilerlen paylasmayi kabul etmedi paylasmayi kabuledenler lux ciplerlen geziyorlar mesela holdingler bu adamin holdilnlerlen ne farki var tek farki holdinkler paylasdi bu paylasmadi holdinkler hakkinda binlerce dava var mahgemeler tiiiiiissssss buadam hakkinda suc duyuruse yok aslan kesilirler bana adalet olduguna kimse inandiramaz bizde adalet cikardan gecerrrrr
  Cevapla
 • Şefik 11 ay önce Şikayet Et
  Tiryon birktirmiş ev almak için :) fabrikanızmı vardı bu yasta bu paralar
  Cevapla
 • osman 11 ay önce Şikayet Et
  acaba sölediğine kendi inanıyormu avukat ezberletmiş hakimin inanmasını bekliyor sanırım tedbir konan paralarda salınınca soluğu mehmetinin yanında alır
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Bi yakalamayadılar şu adamı
  Cevapla
 • yavuz 11 ay önce Şikayet Et
  he biz de bilmiyoruz. verin bunlara halkı dolandırmak, devlete vergi ödememek vb ilgi leri çoğaltıp ver 40 yıl bizde rahatlayalım bunlar da.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR