Ankara'daki kritik toplantı sona erdi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti. Ziyaret sonrası YAŞ toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 1 buçuk saatin ardından sona erdi.

ABONE OL
GİRİŞ 01.08.2019 13:31 GÜNCELLEME 01.08.2019 14:44 GÜNCEL
Ankara'daki kritik toplantı sona erdi
Ankara'daki kritik toplantı sona erdi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Şura üyeleri, Anıtkabir ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki YAŞ üyeleri, daha sonra YAŞ toplantısına katıldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yaklaşık olarak 1 buçuk saat süren YAŞ toplantısı sona erdi. 

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısından ilk kare

Erdoğan başkanlığındaki basına kapalı toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz hazır bulundu. 

YAŞ ÜYELERİ ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ay yıldız motifli çelengi Atatürk'ün mozolesine bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu.

 

 

Erdoğan başkanlığındaki heyet, mozoleye çıkan merdivenin önünde fotoğraf çektirdikten sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. 

ERDOĞAN'DAN 'YAŞ' MESAJI

Burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, deftere şunları yazdı:

''2019 yılı Yüksek Askeri Şura toplantısı öncesinde, şura üyeleri olarak huzurunuzdayız. Bu seneki şura toplantımızı, Doğu Akdeniz ve Suriye'nin kuzeyi başta olmak üzere vatanımızın bekasına, milletimizin bütünlüğüne, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin hak ve menfaatlerine yönelik tehditlerin arttığı bir dönemde icra ediyoruz. 15 Temmuz ihaneti sonrasında aldığımız tedbirler sayesinde, disiplini, motivasyonu, caydırıcılığı ve hareket kabiliyeti artan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bu asimetrik tehditler karşısında en büyük teminatımızdır. Şura calışmalarımızın, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, zatıalinize ve aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Ruhun şad olsun.'' 

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
    Kışla mescidinden ömer halis demir ismini kaldıran albayın durumunu merak ediyoruz..
    Cevapla
  • mardini 10 ay önce Şikayet Et
    Allah ım ; ordumuzu mehmetçiği bozuk zihniyetlerden koru. düşmana ABD ye Teröre Fetö ye karşı muzaffer eyle. AYMnin hak ihlali garabetinden koru... Allahım ordumuzu milletimizi vatan içinde gizli saklı duran gafillerden hainlerden koru. düşmanı biz haklarız evvaallah..
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR