Feyzioğlu: Bunların yargı reformundan ödü kopuyor!

Beştepe’de yapılacak adli yıl açılış törenine katılacak olması nedeniyle gelen eleştirilere yanıt veren Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, ' Biz çözüm odaklıyız, yıkım odaklı değiliz. Ben siyasetçi değil hukukçuyum, meslek örgütü başkanıyım. ' dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 20.08.2019 08:51 GÜNCELLEME 20.08.2019 10:08 GÜNCEL
Feyzioğlu: Bunların yargı reformundan ödü kopuyor!
Feyzioğlu: Bunların yargı reformundan ödü kopuyor!

Beştepe’de yapılacak adli yıl açılış törenine katılacak olması nedeniyle gelen eleştirilere Habertürk Televizyonunda katıldığı programda yanıt veren Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, “Barolardan gelen tüm eleştiriler ağır olsun, olmasın başımın üstüne” diye konuştu.

 

 

BUNLARIN YARGI REFORMUNDAN ÖDÜ KOPUYOR

Bunların yargı reformu çıkacak diye ödü kopuyor! Çünkü Türkiye çok önemli bir adım atacak. Daha ilk paketten itibaren çok ciddi adımlar atmış olacak. Yargı Reformu Stratej Belgesinin hayata geçmesi için biz avukatlar lokomotif olduk. Biz her zaman hukuk devlet, demokrasi, hak özgürlükler mücadelesinde en öndeyiz. Sayın Yargıtay Başkanımıza 'Bu tören bizde olsun' dedik. Sayın Başkan 'Türkiye'yi normalleştiriyoruz, geleneğe dönelim' dedi.

 

 

Biz açıkçası 'Gelin Türkiye Barolar Birliğ'nde yapalım' dedik. Cumhurbaşkanlığı Külliyes'ndeki törene tabiki katılacağız. Biz 4 senedir her yerde yapılan törene katılıyoruz. Çok net söyledim, dinleyici olarak çağrıldığımız yere gitmeyiz, diye. Konuşma imkanımız, hakkımız teslim edildiğinde gider söyleriz dedik. İsmail Başkan'la konuştuk. Gerginlikten beslenenlere rağmen 'Hadi gelin Türkiye'yi normalleştirelim' dedik.

BİZİ ELEŞTİRENLER KÜLLİYE’YE GİDİYOR

Yargı reformu belgesi açıklanırken sayın Cumhurbaşkanı tarafından, bize niye oraya gidiyorsun diye ağır saldıranlar yine saldırıyor. Aynı arkadaşlarımız Cumhurbaşkanlığı Hukuk Kurulu Bürosu’na gidiyorlar. O da Külliye’de. O kurulun başkanı Sayın Cumhurbaşkanı. Kendileri gitmek istediğinde gidiyorlar. Adalet Bakanımızla görüşüyorlar. Cumhurbaşkanının tayin ettiği bir bakan konumunda. Aynı arkadaşlarımız bir başka siyasi parti başkanıyla fotoğraf çektirip, profil fotoğrafı yapıyorlar. Metin Feyzioğlu kanun çıkaracak ya da kanun çıkarılmasını sağlayacak olan ülkenin Cumhurbaşkanı ile Meclis Başkanı ile görüşülüyor, kıyametler kopuyor.

ETİKETLER

YORUMLAR 28 TÜMÜ
 • Türker akbulut 10 ay önce Şikayet Et
  Ülkesi için taviz vermedi helal olsun tam bir hukuk adamı siyasetçi değil verdiği mesaj türkiyenin bölünmez bütünlüğü için yürütmeye saygı evet ç baskanimiz bizim liderimiz sevmeyen olabilir ama sevenler daha cok saygı saygı saygi saygıdan kastım bulunduğu makamın milletin yürümeyi temsil etmesi
  Cevapla
 • esesli 10 ay önce Şikayet Et
  adalet bakanı olacak adam
  Cevapla
 • yiğitçe 10 ay önce Şikayet Et
  bu adamı taktir ediyorum
  Cevapla
 • VUSLAT 10 ay önce Şikayet Et
  Bravo Fevzioğlu.Vatansever hukukçu olmak bu işte.
  Cevapla
 • TATAR.53 10 ay önce Şikayet Et
  ilk zamanlar bu adama uyuz olurdum ama akıllı adammış Türkiyeye ve Erdoğana yapılan oyunu gördü ve Erdoğanın yanında durdu helal olsun tam bir vatan severmiş.darısı diğer gözleri görmeyenlerin başına.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR