2020 Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ne zaman? 9 gün tatil var mı?

Bu sene Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramını geride bıraktık. Tatilini memleketinden geçiren vatandaşlar şimdide önümüzdeki sene bayramların hangi günlere geleceğini merak etmeye başladı. Buna göre 2020 yılı itibariyle Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramının ne zamana denk geleceği belli oldu.

ABONE OL
GİRİŞ 15.10.2019 16:16 GÜNCELLEME 15.10.2019 16:16 GÜNCEL
2020 Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ne zaman? 9 gün tatil var mı?
2020 Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ne zaman? 9 gün tatil var mı?

2020 Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nı merak eden vatandaşlar gözünü yeni takvime çevirdi. Peki özel sektör ve kamu çalışanları önümüzdeki sene Kurban bayramında ve Ramazan bayramında kaç gün tatil yapacak? 2020 Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman? Bayramı memleketinden geçirmek isteyen vatandaşlar için tarih belli oldu.

 

 

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

1000 aydan daha hayırlı olan, dünya üzerinde 1.5 milyarın üzerinde Müslüman için çok özel ve yeri doldurulamaz bir anlamı olan 11 ayın sultanı olan Ramazan ayının bayram 2020 yılı 24 Mayıs pazar günü başlıyor.

 

 

23 Mayıs cumartesi Ramazan Bayramı Arifesi
24 Mayıs pazar Ramazan Bayramı 1.gün
25 Mayıs pazartesi Ramazan Bayramı 2.gün
26 Mayıs salı Ramazan Bayramı 3.gün

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban ibadetinin yerine getirildiği Kurban Bayramı Hicri takvimde Zilhicce ayının 10'unda kutlanıyor. 2020 miladi takvime göre 31 Temmuz cuma günü başlıyor.

30 Temmuz perşembe Kurban Bayramı Arifesi
31 Temmuz cuma Kurban Bayramı 1.gün
1 Ağustos cumartesi Kurban Bayramı 2.gün
2 Ağustos pazar Kurban Bayramı 3.gün
3 Ağustos pazartesi Kurban Bayramı 4.gün

ETİKETLER

YORUMLAR 4 TÜMÜ
 • Atilla 10 ay önce Şikayet Et
  Çalışan kesim geçinebilmek için çalıştığından bulduğu işe razı oluyor ve çoğu sevmediği işi yapıyor. Bu sebeple tatil olsa da biraz daha uzaklaşsam iş ortamından diye bakıyor. Ayrıca çalışma şartlarının ağırlığı çalışan kesimi fazlaca yoruyor ve ailesine ayırdığı zamanın kalitesini düşürüyor. Rusya bu sebeple pilot uygulama ile 4 gün mesai 3 gün tatili deniyor. Durum vatanseverlik meselesi değil. Öyle olsa normal çalışma saatleri dışında ek iş veya ikinci iş yapılarak bu sorun çözülebilir ama en doğrusu sevdiğin işi kendini adayarak yapmak. İşte o zaman verimli olunur.
  Cevapla
 • Adem 11 ay önce Şikayet Et
  Eyvahhhh memurcuklar üzüntüden kahrolacaklar. Nasılda böyle hafta sonuna denk gelmiş bayramlar. Bence chp aym ye başvursun bayramların günleri değişsin iki bayramda salı günü başlasın p.tesi de arefe olsun.
  Cevapla
 • Dolapdereli Sabri 9 ay önce Şikayet Et
  memur olupta tatile karşı olan birini görmedim
  Cevapla
 • mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  tatili memurlar vermiyor hükümet yapar bir memur olarak tatile karşıyım
  Cevapla
 • Vatansever 11 ay önce Şikayet Et
  Ula daha bu seneden tatil bayram 9 gunmu 3 gunmu olacak aklimiz fikrimiz tatil eglence lux satafat gosteris yazik biraz da calismayi terlemeyi sevelim elbirligiyle japonlari goz onunde tutalim calisana Allah verir bizde nezaman tatil emeklilik nezaman tek konusulan bu sonrada niye biz ilerlemiyoruz ilin ulkelerine bakiyoruz bizdeki tembellik olduktan sonra daha cok bekleriz
  Cevapla
 • cavus 10 ay önce Şikayet Et
  vatanini seven yoki hayatini seven cok yabancilar haril haril calisiyor türk insani haril haril uyuyor slm
  Cevapla
 • Tatile hayır 11 ay önce Şikayet Et
  Memleketin işi gücü tatil.. şu hale bak daha 1 sene sonrasının hesabi yapılıyor yazık..dini bayramlar deniz tatiline çevrildi bumu yani.. oruç tutmuyor kurban kesmiyor bayramından istifade ediyor üstüne birde bir sürü hakaret küfür
  Cevapla
 • tatil gibisi yok 9 ay önce Şikayet Et
  siz neyi arıyordunuzda geldiniz buraya
  Cevapla
 • Ferik 11 ay önce Şikayet Et
  Rabbim ramazan a da kurban a da kavuşmayı nasip etsin inşallah tabi hastalığından oruç tutamayan kurbanı da et için kesen gönüllere de şifa versin de ikisini de hakkıyla ihya edelim inşallah
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR