İBB'den haksız yere çıkarılanlardan toplu çağrı

Ekrem İmamoğlu'nun işten çıkardığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beltur A.Ş'deki 170'den fazla kişi, belediye binası önünde basın açıklaması yaptı. İşten çıkarılanlar, kendilerine gerekçe gösterilmediğini ve haksızlık yapıldığını belirterek, "Kılıçdaroğlu'nun verdiği sözü tutmasını istiyoruz" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 29.08.2019 13:35 GÜNCELLEME 29.08.2019 13:38 GÜNCEL
İBB'den haksız yere çıkarılanlardan toplu çağrı
İBB'den haksız yere çıkarılanlardan toplu çağrı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beltur A.Ş'deki 170'den fazla kişinin işine dün son verildi. İşten çıkarılanlar, kendilerine gerekçe gösterilmediğini ve haksız işten çıkarmalar olduğunu belirterek, İBB binasının önünde basın açıklaması yaptı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beltur A.Ş'de çalışan 170'den fazla kişiye dün iş akitlerinin sona erdirildiği bildiren telefon mesajı yollandı. Çalıştıkları sırada işten çıkarıldığını öğrenen işçiler, yetkililere ulaşmaya çalışsa da başarılı olamadı. Bunun üzerine işçiler, Saraçhane'deki İBB binası önüne gelerek basın açıklaması yaptı. Grup adına yapılan açıklamada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim çalışmaları sırasında vaatleri arasında yer alan “İşini layığıyla yapan herkes çalışmaya devam edecek" sözleri hatırlatılarak "Şimdi size soruyorum. Ne değişti Allah aşkına? Yapmış olduğunuz şeyler ağzınızla söylediğiniz şeylerle örtüşmüyor. Lütfen bu yanlıştan dönün. Herkes aile geçindiriyor. Çocukları var; kira ödüyorlar. Tam da okulların açıldığı dönemde lütfen kimseyi ekmeğinden etmeyin. Bu çok büyük bir vebaldir. Unutmayın bu dünyanın bir de ahireti var. Sizi vicdanınızla baş başa bırakıyorum" denildi. 

 

 

"KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN VERDİĞİ SÖZÜ TUTMASINI İSTİYORUZ"

İşten çıkarılan işçilerden İbrahim Köksal bir hastanenin kafeteryasında görev yaptığı sırada gelen mesajla işten çıkarıldığını öğrendiğini söyledi. 6 aydır çalıştığını belirten Köksal, “Dün bize mesaj geldi. 'İşten çıkarıldınız' diye. Şu anda işimizi geri istiyoruz. Mağdur olduk. Benim yaşım genç olabilir. Başka yerde de iş bulurum ama abilerimiz var ev geçindiren. Bunları da göz önüne almaları lazım. Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiği sözü tutması ve gereğinin yapmasını istiyoruz. Provokatörlük yapmıyoruz. İşimizi geri istiyoruz" diye konuştu.

 

 

“HEPİMİZ MAĞDURUZ"

“Biz işimizi geri istiyoruz" diyen Nurettin Eler ise, "6 aydır çalışıyorum. Gelen mesajla işimize son verildi. Hakkımızı istiyoruz. Çalmadık, çırpmadık. Namusumuzla çalışıyoruz. Siyasi görüşümüz de yok. İmamoğlu'ndan işimizi geri istiyorum. 10 aylık çocuğum var; kira ödüyorum. Hepimiz mağduruz" şeklinde konuştu. 

“MOLA YAPMADIĞIMIZ DA OLUYORDU"

İşten çıkarıldığını mesajla öğrenen işçilerden Burakcan Avinç de “Sayın İmamoğlu  seçim sürecinde hiç kimsenin işten çıkarılmayacağını işe gelmeden para alanların  çıkarılacağını söylemişti. Biz de buna güvendik. Kamera kayıtları var. Mola yapmadığımız da oluyordu. Çalışmamak gibi durum varsa kimse itiraz etmez zaten çıkarsınlar" ifadelerini kullandı.

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 33 TÜMÜ
 • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Üstüne bir bardak su için? Ak Partililerde İmamoğluna Oy verdi? Chp bu! artık geriye dönüş olmaz? Onu Oy vermeden önce düşünecektiniz?.
  Cevapla
 • bekir cizmeci 1 yıl önce Şikayet Et
  Kilicdaroglunun hic dogru konustugunu duydunuz mu ki sozunu tutsun diyorsunuz.Bunlar bosu bosuna cirpiniyor.
  Cevapla
 • ferhat s 1 yıl önce Şikayet Et
  sözmü vermis ? ne zaman ? lan onlar iki dakika önce ne dedigini bilmiyor. bu ara birdahaki secimde sizleri ise alacam diye söz verirler, yine oy verirsiniz, sizler akillanmazsiniz.
  Cevapla
 • gresunlu 1 yıl önce Şikayet Et
  kilicdaroglu veya chplilere inananlar yari yolda kalir onlar sadece chplileri dusunur oy verirken dusunecektiniz
  Cevapla
 • Mehmet Yucesoy 1 yıl önce Şikayet Et
  Bosuna beklemeyin. Adamlar yillardir bunun icin bileniyordu. Simdi ellerine firsat gecti. Bana birsey olmaz diye oy verenler dusunsun.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR