Yenikapı skandalı ile ilgili itiraf gibi açıklama!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Yenikapı şovuna ilişkin konuşan CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, itiraf gibi ifadeler kullandı. Hizmet araçlarının makam aracı gibi Yenikapı'ya toplanması ile ilgili konuşan Yarkadaş, ''Sözleşmesi bitenler gönderilecek, diğerleri kullanılacaktı. Bu mesele İBB'nin dışında gelişti'' şeklide komik bir savunma yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 07.09.2019 13:26 GÜNCELLEME 07.09.2019 13:27 GÜNCEL
Yenikapı skandalı ile ilgili itiraf gibi açıklama!
Yenikapı skandalı ile ilgili itiraf gibi açıklama!

CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, HaberTürk’te katıldığı programda açıklamalarda bulundu. Yarkadaş kullandığı ifadelerle, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yenikapı’ya çektirdiği araçlar için ortaya attığı ‘israf’ gerekçesini çürüttü. 

 

 

KOMİK SAVUNMA: SÖZLEŞMESİ BİTMİŞ OLANLAR AYIKLANACAKTI

CHP’li eski vekil, ''Buraya getirilen araçlar sözleşmesi bitmiş araçlar. Arada hatalar olmuş mu olmuş. Aslında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin planı şuydu; Bütün araçlar Pazar gününe kadar oraya toplanacaktı. Bunların içerisinden hizmet süresi bitmiş, kiralama dönemi bitmiş olanlar kalacaktı diğerleri ayıklanarak görevine devam edecekti. Ama bu meselenin araçların Yenikapı'ya getirilmesinin ardından birden bire sosyal medyaya yansıdı.'' dedi. 

 

 

''İBB'NİN DIŞINDA GELİŞTİ KONU''

Konunun İBB yetkililerinin inisiyatifi dahilinde olmadığını öne süren Yarkadaş, ''Bu mesele İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin dışında gelişti'' diye konuştu. Sözleşmesi bitmiş olan araçların ayıklanması için neden hizmet araçlarının hepsinin Yenikapı'ya götürüldüğüne dair ise açıklama yapamadı. Barış Yarkadaş bu ifadeleriyle Ekrem İmamoğlu'nun "Bu araçlar ihtiyaç fazlası" ve Canan Kaftancıoğlu'nun "Bu sadece başlangıç" sözlerini de yalanlamış oldu.

ETİKETLER

YORUMLAR 67 TÜMÜ
 • musa04 9 ay önce Şikayet Et
  insanlar nankör susuz cop dalari ist bulu unutanlar laikinizi buldunuz yirmi yildir yapilanlar bir sene sürmeden tahripolur yok olur bu yalan makinasina oy verenler hepiniz sorumlusunuz bakin hemen capulcular parklara musalat oldular yakinda sokalarinzdada ayni capulcular dadanacak cünki hainlere kilidi sizler verdiniz
  Cevapla
 • adalet 10 ay önce Şikayet Et
  Sanırım imamoğlu, hizmetle değil şovlarıyla devam edecek
  Cevapla
 • Özkan 10 ay önce Şikayet Et
  Nerde chp orda yalan, dolan,çamur hainlik herşey var
  Cevapla
 • Erdoğan 10 ay önce Şikayet Et
  Yalancının burnu uzasın kulakları duymasın sesi kısılsın AMİN
  Cevapla
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Onubunu bilmem Sabah bir yalan söylüyorlar Akşam başka bir yalan söylüyorlar Kötü olan bizi aptalsandıkları
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR