Egemen Bağış'a yeni görev!

Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

ABONE OL
GİRİŞ 20.09.2019 07:24 GÜNCELLEME 20.09.2019 08:06 GÜNCEL
Egemen Bağış'a yeni görev!
Egemen Bağış'a yeni görev!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Çek Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Necati Bigalı merkeze alınırken, bu suretle boşalan Çek Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Egemen Bağış atandı. 

 

 

İŞTE YENİ ATAMALAR

*Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığına Adil Karaismailoğlu getirildi.
*TCDD Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İsa Apaydın ile TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Kurt görevlerinden alındı.
*TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına aynı yer Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Uygun atandı.
*TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Karayolları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Kamuran Yazıcı'nın ataması yapıldı.
*Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol Çıtak görevden alınırken yerine Yalçın Eyigün atandı.
*Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığına 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Adil Karaismailoğlu getirildi.
*Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol Çıtak görevinden alınırken bu suretle boşalan Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğüne Yalçın Eyigün'ün ataması yapıldı.
*Milli Savunma Bakanlığında açık bulunan Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Recep Kemal Akyürek,
*Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Vergi Müfettişliğine Mehmet Hakan Dursun,
*Milli Eğitim Bakanlığında açık bulunan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Fehmi Rasim Çelik atandı.

 

 

*Sağlık Bakanlığında açık bulunan Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcılıklarına Dursun Uyar, Hüseyin İnceöz ve Mehmet Koç'un atamaları yapıldı.

*Sağlık Bakanlığında açık bulunan Müfettişliğe Nihat Sabuncu atanırken,

*Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Rifat Tan Benadam getirildi.

TCDD'de Apaydın ve Kurt görevlerinden alındı

Atama kararları Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İsa Apaydın ile TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Kurt görevlerinden alındı.

*Bu suretle boşalan TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına aynı yer Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Uygun atandı.
*TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Karayolları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Kamuran Yazıcı atandı.
*TCDD Genel Müdür Yardımcılığına Öner Özgür atandı.
*Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdür Yardımcılığına ise Yunus Emre Ayözen'in atamaları gerçekleştirildi.

ETİKETLER

YORUMLAR -3
 • Reyan Bodurlu 10 ay önce Şikayet Et
  Egemen Bağış, Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar ve Zafer Çağlayan gibi değerli isimler 17-25 Aralık sürecinin en önemli mağdurlarıdır. Artık iadei itibar zamanı. Vakit gene devlete hizmet vakti. Bu insanlar son derece donanımlı insanlar, iş başında olmaları lazım. Hem Reisimizede sadıklar. Sayın Cumhurbaşkanımız bir şey biliyorki bu insanlara önemli görevler veriyor. Layıkıyla bu görevleri yerine getireceklerinden şüphemiz yok. Artık önümüze bakıp 2023 vizyonu için kanatlanıp uçma zamanı. Durmak yok yola devam.
  Cevapla
 • Yeniceli 10 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanıma yakışır. 17 - 25 Aralık sürecindeki can siparane tutumunu asla unutmayacağız. Koltuğundan oldu belki ama dimdik durdu. Diğer üç bakanımızında önemli bir yerlere getirilmesi gerek. Ahde vefa böyle bir şey. 2023 yolunda çok değerli katkıları olacaktır. Bence Reisimiz bu bakanlarımızı Cumhurbaşkanlığı istişare kuruluna ya da bir bankanın yönetim kurulana almalıdır.
  Cevapla
 • sami 10 ay önce Şikayet Et
  diğer mağdur edilen ve darbeye öaruz kalan üç bakanın suçu ne neden onlara da bir görev verilmedi vefa böyle olamamalı
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR