İçişleri Bakanlığı Kılıçdaroğlu'nu özre davet etti!

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun derneklerle ilgili iddialarının hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadığı ifade edilerek, hem Bakanlığın hem Genel Müdürlüğün hem de sivil toplum örgütlerinin töhmet altında bırakılması nedeniyle özre davet edildi.

ABONE OL
GİRİŞ 02.10.2019 18:36 GÜNCELLEME 02.10.2019 18:36 GÜNCEL
İçişleri Bakanlığı Kılıçdaroğlu'nu özre davet etti!
İçişleri Bakanlığı Kılıçdaroğlu'nu özre davet etti!

Genel Müdürlüğün internet sitesinden Kılıçdaroğlu'nun bugünkü grup toplantısında "İçişleri Bakanlığı 350 derneğe yardım yapmış. Hangi derneğe kaç lira yardım yaptığınız belli değil. Oysa Dernekler Kanunu'nda çok açık hüküm var. Nereye ne kadar para verdiyseniz oraya onu yazmak zorundasınız, söylemek zorundasınız." ifadelerine ilişkin açıklamada bulunuldu. 

 

Kılıçdaroğlu'nun İçişleri Bakanlığını ilgilendiren konularda mesnetsiz iddialarda bulunmaya devam ettiği belirtilen açıklamada, proje başvurularının mevzuat kapsamında bağımsız değerlendiriciler tarafından değerlendirildiği ve Bakanlığa tahsis edilen ödenekten derneklere destek sağlandığı ifade edildi. 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

"Başvuru, değerlendirme, diğer tüm süreçleri şeffaf bir şekilde ve elektronik ortamda yürütülen proje desteklerine dair bilgiler Genel Müdürlüğümüz resmi internet sitesinde ilan edilmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun açıklamasında belirtilen 350 derneğe ne kadar proje desteği sağlandığına dair bilgiler, Genel Müdürlüğümüz resmi internet sitesinde 27 Şubat 2019-4 Mart 2019 tarihleri arasında yayınlammış olup proje desteklerine dair bilgiler kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Hiçbir bilgi ve belgeye dayanmayan bu mesnetsiz iddialarıyla ilgili olarak hem Bakanlığımızı, hem Genel Müdürlüğümüzü, hem de sivil toplum örgütlerini töhmet altında bırakması nedeniyle özre davet ediyoruz."

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 9 TÜMÜ
 • Ekber 11 ay önce Şikayet Et
  Ben böyle yalancı iftiracı ve dönek siyasetçi görmedim insan torunlarından utanır be.
  Cevapla
 • Yakub 11 ay önce Şikayet Et
  Chp yi bitirme planında Ingiltere bağlantılarını kesin. İş bankasını ellerinden alın. Devlet ve millet ile dostluk ilişkisini bi şekilde kesin. Chp deki gizli sinsi kimlikleri deşifre edin. Son olarak teröre destek veren Chp ye acımayın. Ne gerekiyorsa yapın. Bence Chp projesini kapatın gitsin.
  Cevapla
 • misal 11 ay önce Şikayet Et
  yalancı çoban misali,
  Cevapla
 • vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  bilerek kasıtlı yalan söylüyor, özür beklemeyin dilemezde
  Cevapla
 • cengiz 11 ay önce Şikayet Et
  chppkk zihniyeti işleri güçleri iftira yalan ve avaneeride bunun medyada yayara bir şeyler yapmaya çalışmları gerçekten bu ülke için samimi hiç bir çalışmaları yok hep kuyu kazmak
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR